Artykuły do tagu: Środki

Rządowe pieniądze popłyną do Piotrkowa i powiatu
Piotrków Trybunalski, powiat piotrkowski oraz poszczególne gminy otrzymały niemały zastrzyk gotówki. Do samorządów popłynęło rządowe wsparcie w ramach dwóch programów: Funduszu Inwestycji Samorządowych oraz Funduszu Dróg Samorządowych. W związku z tym w czwartek w Piotrkowie odbyły się dwie konferencje prasowe.
Rządowe wsparcie dla lokalnych samorządów
8,5 miliona złotych dla Piotrkowa, prawie 3 miliony dla powiatu piotrkowskiego i dodatkowe środki dla poszczególnych gmin - takie pieniądze popłyną już niebawem do lokalnych samorządów z Funduszu Inwestycji Samorządowych.
Urząd Marszałkowski przeznaczy pieniądze z Unii Europejskiej na walkę z epidemią
Województwo łódzkie, jako jedno z trzech pierwszych w kraju otrzymało formalną zgodę na wykorzystanie wcześniej zaplanowanych na inne cele środków do walki z epidemią koronawirusa. Pieniądze zostaną przeznaczone na zabezpieczenie życia i zdrowia mieszkańców, sprzęt dla szpitali, środki ochronne dla personelu medycznego i pacjentów oraz pomoc finansową dla firm.
Zlikwidowali laboratorium do produkcji amfetaminy i materiałów wybuchowych
Piotrkowscy policjanci wspólnie z funkcjonariuszami Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu zatrzymali na terenie województwa dolnośląskiego mężczyznę podejrzanego o wytwarzanie amfetaminy i posiadanie substancji wybuchowej. 40-latek usłyszał prokuratorskie zarzuty. Sąd przychylił się do wniosku prokuratora i zdecydował, że podejrzany najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie.
Próbowały dać więźniowi narkotyki podczas widzenia. Zawiniątka ukryły w ustach
Funkcjonariusze piotrkowskiego Aresztu Śledczego udaremnili próbę wniesienia środków odurzających na teren jednostki. Dwie mieszkanki Tomaszowa Mazowieckiego zostały zatrzymane i przekazane policji.
Młodzi otrzymają wsparcie finansowe
Aż 10 tysięcy mieszkańców naszego województwa w wieku 15-30 lat będzie mogło w tym roku skorzystać ze środków przeznaczonych na staże, szkolenia zawodowe oraz rozpoczęcie własnej działalności gospodarczej.
Opozycja apelowała w sprawie parku Belzackiego
Podczas dzisiejszej sesji Rady Miasta (25 marca) radni z Piotrkowa złożyli apel dotyczący możliwości pozyskania środków finansowych na rewitalizację parku Belzackiego. Apel nie uzyskał jednak rangi projektu uchwały, ponieważ tylko 10 radnych głosowało za umieszczeniem go w porządku obrad.
Innowacyjna tkanina z Piotrkowa trafi do sprzedaży
Z końcem kwietnia na rynek polski trafią tkaniny wykonane z włókna bambusowego w połączeniu z algami morskimi. Te innowacyjne materiały wprowadzi na rynek piotrkowska firma - Camphora Studio.
Blisko milion złotych pozyskała gmina Moszczenica w ramach Samorządowego Programu Pożyczkowego. - Dzięki tym pieniądzom udało się wyremontować ulicę Spacerową - mówi Marceli Piekarek, wójt gminy Moszczenica.
Niebawem kończy się okres programowania na lata 2007-2013 jeśli chodzi o fundusze unijne. Czy samorządy radziły sobie z pozyskiwaniem pieniędzy? W powiecie bełchatowskim najwięcej środków, bo aż 42 mln 840 tys, udało się pozyskać gminie Zelów . - To wszystko zależy od środków własnych - mówi Urszula Świerczyńska, burmistrz Zelowa.

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat