Artykuły do tagu: Łazy

Sportowa sobota na ziemi łazowskiej
Nie tylko w Piotrkowie sporo się działo w miniony weekend. Na terenie powiatu piotrkowskiego Stowarzyszenie Ziemi Łazowskiej zorganizowało sportową sobotę z okazji Dnia Wali i Męczeństwa Wsi Polskiej w ramach, której odbył się bieg przełajowy oraz rajd rowerowy.
Rajd rowerowy i bieg po ziemi łazowskiej
Stowarzyszenie Ziemi Łazowskiej zaprasza na I Łazowski Bieg Przełajowy oraz Rodzinny Rajd Rowerowy z okazji Dnia Walki i Męczeństwa Wsi Polskiej. Impreza odbędzie się w sobotę (17 lipca), a jej rozpoczęcie zaplanowano na godzinę 12:00.
Pożar stodoły w gminie Rozprza
Do pożaru stodoły w miejscowości Łazy Duże w gminie Rozprza doszło w piątek około południa.
OSP w Łazach Dużych świętuje 100-lecie
Ochotnicza Straż Pożarna w Łazach Dużych obchodziła w niedzielę swój jubileusz. Zorganizowano uroczystość, podczas której wręczono odznaczenia dla zasłużonych strażaków, nadano sztandar oraz odsłonięto pamiątkową tablicę. Wydarzenie połączone zostało z piknikiem rodzinnym.
100 lat OSP w Łazach Dużych
Ochotnicza Straż Pożarna w Łazach Dużych świętuje swoje 100-lecie. Z tej okazji 10 czerwca zorganizowana zostanie uroczystość obchodów jubileuszu połączoną z piknikiem rodzinnym. O godzinie 11.30 odprawiona zostanie msza święta w kościele w Milejowie, zaś oficjalne otwarcie wydarzenia zaplanowane zostało na godzinę 13.30.
Niech bór darzy „Kolibrowi”
W sali OSP we wsi Łazy-Dąbrowa odbyło się spotkanie z Andrzejem Polem, autorem książki „Niech bór darzy Kolibrowi”. Jest to publikacja poświęcona kołu łowieckiemu „Koliber”, które jest związane z tą miejscowością.
Łazy-Dąbrowa. Otwierają skansen
We wrześniu ubiegłego roku "Tydzień Trybunalski" informował o ambicjach stworzenia przez jednego z mieszkańców skansenu w miejscowości Łazy-Dąbrowa (gmina Sulejów). Zdzisław Żurek może być zadowolony, bo cel udało mu się osiągnąć - w najbliższą niedzielę odbędzie się impreza zorganizowana z okazji otwarcia placówki.
Piłkarze z Piotrkowa pokazali się w Głuchołazach
Nieoficjalne Mistrzostwa Polski w Piłce Nożnej Ośrodków Szkolenia Młodzieży nie mogły odbyć się bez zawodników z klas sportowych Gimnazjum nr 2 i IV Liceum Ogólnokształcącym w Piotrkowie. Piotrkowskie zespoły wystąpiły na mistrzostwach w Głuchołazach gościnnie.
29.09.2015 08:23
Skansen pełen pamiątek
Od niedawna we wsi Łazy-Dąbrowa funkcjonuje skansen. Założył go Zdzisław Żurek, mieszkaniec tej miejscowości.
Robił porządki, znalazł pamiątkę po Niemcach
Przez kilkadziesiąt lat na terenie jednej z posesji w miejscowości Łazy Duże (gm. Rozprza) znajdował się niewybuch.

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat