Artykuły do tagu: ŁSSE

W piotrkowskiej podstrefie Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej zainwestowano dotychczas ponad 400 mln zł
W historii Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej 2019 rok był rekordowy, jej przedstawiciele podpisali umowy z 34 nowymi inwestorami, którzy mają wydać ponad 2 mld złotych i zatrudnić ponad 800 osób. My tymczasem postanowiliśmy sprawdzić jak na tym tle wypada piotrkowska podstrefa ŁSSE, którą porównaliśmy z podstrefami w Tomaszowie Mazowieckim i Radomsku.
Są pieniądze na szkolenia. ŁSSE w Piotrkowie i Bełchatowie
Augustin Egurrola, Eko Bio i Corin… Co wspólnego mają ze sobą: tancerz, firma dbająca o środowisko i marka, produkująca ekskluzywną bieliznę? Wszyscy już skorzystali z projektu Strefa RozwoYou, oferującego przedsiębiorcom z regionu dofinansowanie na podnoszenie kompetencji pracowników. Do tego grona codziennie dołączają kolejne firmy, bo Łódzka Specjalna Strefa Ekonomiczna S.A. Prowadzi nowy nabór do programu. Inny niż dotychczas – terenowy.
Szansa na olbrzymie inwestycje w gminie Rozprza
Gmina Rozprza w Łódzkiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej. Ponad 200 ha terenu będzie przeznaczone pod inwestycje. Plany utworzenia Podstrefy Łódzkiej Specjalnej Strefy w okolicach Niechcic, Białej Róży i Giesek pojawiły się już w 2011 roku.
Nowe tereny inwestycyjne ŁSSE w Piotrkowie
Piotrków chce powiększyć tereny Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Procedura trwa już bardzo długo, jest jednak światełko w tunelu. Ponad 5 hektarów terenów pomiędzy ulicami Wronią a Błotną w Piotrkowie, prawdopodobnie jeszcze w tym roku będzie włączone do ŁSSE.
Kolejne firmy inwestują w regionie. Będą nowe miejsca pracy
Miejscy radni zgodzili się na sprzedaż ponad 6-hektarowej działki. Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem, nowy zakład stanie tam w przyszłym roku, a jeszcze w tym rozpocznie się rekrutacja do pracy.
10 lat w UE. Radomsko skorzystało
Prawie 70 mln złotych z UE trafiło do Radomska w ciągu ostatnich 10 lat. - Jestem bardzo zadowolona, dlatego, że miasto Radomsko bardzo zyskało jeśli chodzi o inwestycje. Mogliśmy skorzystać z bardzo wielu projektów – podkreślała prezydent Anna Milczanowska na antenie Radia Strefa FM.
Huta powstanie przy Topolowej
Wiadomo już, gdzie firma Anewal postanowiła uruchomić hutę szkła w Piotrkowie.
W Piotrkowie powstanie nowa huta szkła
Minimum 4,6 miliona złotych zainwestuje w Piotrkowie Huta Szkła Anewal. Firma produkować będzie słoiki, znicze oraz szklane naczynia ozdobne. Zatrudnienie otrzyma co najmniej 20 osób.
03.10.2011 10:43
Martwa strefa?
W Radomsku Łódzka Specjalna Strefa Ekonomiczna przyciąga nowych inwestorów. W Piotrkowie od dawna nie pojawiły się w niej nowe firmy.
Prawdopodobnie powiększy się teren Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Władze strefy złożyły wniosek o powiększenie terenów w rejonie Tomaszowa Mazowieckiego.

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat