Artykuły do tagu: wyborysamorzadowe

Komitety w Piotrkowie i powiecie już zarejestrowane
Do wyborów samorządowych zostały 53 dni. W poniedziałek 27 sierpnia minął termin zawiadomienia odpowiednio Państwowej Komisji Wyborczej lub właściwego komisarza wyborczego (w zależności od skali działania i rodzaju komitetów wyborczych) o utworzeniu komitetu. Cztery komitety wyborcze wyborców zostały zarejestrowane na terenie Piotrkowa Trybunalskiego.
Posada w spółce skarbu państwa czy lokalna polityka?
Prezes PiS Jarosław Kaczyński po posiedzeniu Komitetu Politycznego partii oświadczył, że nie da się łączyć kariery samorządowca z pracą w państwowych spółkach. A to oznacza, że takie osoby nie będą mogły kandydować w jesiennych wyborach samorządowych. Czy dotyczy to także działaczy Prawa i Sprawiedliwości z naszego regionu?
Czy PSL wystawi kandydata na prezydenta Piotrkowa?
Nadal nie wiadomo kogo poprze Polskie Stronnictwo Ludowe w wyborach na urząd prezydenta Piotrkowa. Partia nie wyklucza jednak poparcia dla obecnego włodarza miasta, Krzysztofa Chojniaka.
Radna Wężyk-Głowacka powalczy o prezydenturę
Radna Marlena Wężyk-Głowacka będzie kandydować na urząd prezydenta Piotrkowa. Taką informację przekazała w czwartek na antenie Radia Strefa FM. To już kolejny kandydat do fotela przy Pasażu Rudowskiego. Niedawno PiS zdecydowało, że o "detronizację" Krzysztofa Chojniaka powalczy Grzegorz Lorek.
PiS chce zdobyć władzę w Piotrkowie, powiecie i województwie
- Każdy komitet wyborczy idzie po to, aby wygrać. Sondaże pokazują tendencję. Im bliżej do wyborów tym szanse środowisk prawicowych będą większe - mówił na antenie Radia Strefa FM Zbigniew Ziemba, przewodniczący Zarządu Komitetu Powiatowego Prawa i Sprawiedliwości w Piotrkowie. Jego zdaniem o zwycięstwo z Krzysztofem Chojniakiem powalczy też Grzegorz Lorek.
Blisko, coraz bliżej. Kto powalczy o fotel przy Pasażu Rudowskiego?
Bartłomiej Misiewicz kandydatem na prezydenta Piotrkowa – taka informacja pojawiła się na portalu epiotrkow.pl 1 kwietnia. Był to oczywiście żart primaaprilisowy, a może jednak zapowiedź… Wciąż przecież nie znamy kandydata PiS na to stanowisko.
Sprawdź czy jesteś w rejestrze wyborców
W listopadzie po raz kolejny pójdziemy do urn, bowiem w kraju odbędą się wybory samorządowe. Warto w związku z tym upewnić się czy figurujemy w rejestrze wyborców naszego miejsca zamieszkania.
K. Chojniak decyzję o kandydowaniu podejmie latem
- Na taką decyzję przyjdzie czas. Dzisiaj nie zajmuję się dywagacjami dotyczącymi jesieni – mówił na antenie Radia Strefa FM Krzysztof Chojniak zapytany o to, czy ponownie będzie kandydował na urząd prezydenta Piotrkowa.
04.04.2015 11:00
Ile wydali na kampanię?
Choć od wyborów samorządowych minęły już ponad 4 miesiące, to dopiero teraz powoli zamyka się cała wyborcza procedura. Mija bowiem termin, kiedy komitety muszą się rozliczyć z wydatków na kampanię. Ile wydali na kampanię wyborczą kandydaci do naszego piotrkowskiego samorządu? Kogo trudno sprawdzić, kto zainwestował, a do Rady Miasta się nie dostał, i wreszcie kto nie chce pamiętać, ile kosztowało kandydowanie?
Zachęcają do udziału w Wyborach Samorządowych
"Bo mam po drodze", "bo się założyłam z sąsiadem", "bo tu mieszkam"... Każdy powód jest dobry, by 16 listopada pójść na Wybory Samorządowe 2014! Rozpoczęła się kampania pn. "Każdy powód jest dobry" zachęcająca do głosowania, zorganizowana przez koalicję organizacji pozarządowych "Masz Głos, Masz Wybór".

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat