Artykuły do tagu: recykling

Koniec z darmowymi torebkami jednorazowymi
Od 1 stycznia 2018 roku nie możemy już liczyć na otrzymanie w sklepie plastikowej torby do zapakowania zakupów. Za większość reklamówek właściciel sklepu będzie musiał zapłacić od 0,20 zł do maksymalnie 1 zł, do czego doliczyć należy także wartość VAT. W sklepach, gdzie foliówki były już płatne, będzie można spodziewać się podwyższenia cen. Z opłaty wyłączone zostały lekkie torby z tworzywa sztucznego, których grubość nie przekracza 50 mikrometrów. Z Nowym Rokiem wprowadzona została opłata recyklingowa dotykająca przedsiębiorców, ale także i klientów.
500zł mniej przy rejestracji samochodów sprowadzonych z zagranicy
Od 1 stycznia za samochód sprowadzony z zagranicy zapłacimy 500zł mniej. Od nowego roku zostanie zniesiona opłata recyklingowa.
Nagrodzeni za ekozabawki z odpadów


W Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Witowie rozstrzygnięto powiatowy konkurs plastyczno-ekologiczny “Śmieciaki cudaki - zabawki z recyklingu”.

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat