Artykuły do tagu: odpady

Śmieciowe problemy w gminie Rozprza
Przepełnione „gniazda” na odpady i śmieci wywożone do lasów - z takimi problemami borykają się włodarze gminy Rozprza. Czy sytuacja zmieni się w przyszłym roku, kiedy zostaną wprowadzone zmiany związane z nowelizacją ustawy śmieciowej? Na pewno mieszkańcy będą musieli liczyć się z podwyżkami za odbiór odpadów.
10.08.2018 11:35
Edukują od małego
Kolorowe magnesy, pogadanki i konkursy – to wszystko, by uczyć już najmłodszych mieszkańców gminy czym jest ochrona środowiska.
Nielegalnie zasypują odpady komunalne
Nieprzyjemny zapach i ciężarówki wyładowane po brzegi – mieszkańcy miejscowości Podkałek (gmina Sulejów) podejrzewają, że na terenie znajdującego się tam składowiska dochodzi do nielegalnego zasypywania odpadów komunalnych. Sprawę zbadali Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska i samorząd gminy.
Jak duży jest dług piotrkowian z tytułu opłat za śmieci?
Ponad 374 tysiące zł – tyle wynoszą zaległości piotrkowian w opłatach za odbiór odpadów komunalnych.
Głowy karpi na skwerze przy podstawówce
„Duża ilość głów z karpia leży na skwerze przy szkole podstawowej na Krakowskim Przedmieściu” – takie zgłoszenie otrzymał w piątek rano dyżurny Straży Miejskiej w Piotrkowie.
W Piotrkowie zasady segregacji odpadów także po nowemu
Od 1 lipca wchodzą w życie nowe zasady segregacji śmieci. Teraz odpady będą rozdzielane na cztery frakcje, a nie jak dotychczas na trzy. - Dla piotrkowian nic się nie zmienia, ponieważ obowiązująca w mieście segregacja jest zgodna z nowym rozporządzeniem - informuje Biura Prasowe Urzędu Miasta.
Sprawa śmieci w Sulejowie. Oświadczenie
Otrzymaliśmy pismo od Włodzimierza Maciejka, prezesa Społecznego Zarządu Ośrodka „Hutnik” w Sulejowie. Nawiązuje ono do artykułu, który ukazał się 8 czerwca na portalu epiotrkow.pl.
Problem ze śmieciami w Sulejowie
Na ważny problem odbioru śmieci z terenów domków letniskowych w Sulejowie zwrócił uwagę czytelnik naszego portalu. Chodzi o wysokie koszty i nierzetelność firmy odbierającej odpady. Urząd Miejski uspokaja - ceny będą niższe.
Popiół do worków foliowych?
Jedna z firm odbierających odpady od mieszkańców postanowiła, że piotrkowianie będą zbierać popiół do worków foliowych, a nie - jak dotychczas - do kontenerów na śmieci. Nie wszystkim się to podoba.
29.11.2015 08:33
Kto odbierze liście?
Zgodnie z odwiecznym prawem natury, jesienią z drzew spadają liście. Do momentu wejścia w życie nowej ustawy śmieciowej, ludzie z odwiecznym prawem natury świetnie sobie radzili. Dziś nie jest już tak łatwo. Na wielu posesjach osiedla Mickiewicza w Piotrkowie stoją worki wypełnione liśćmi, z którymi mieszkańcy nie wiedzą, co zrobić.

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat