Artykuły do tagu: lekkoatletyka

26.11.2023 08:35
Zuza znowu wygrywa
Hala czy stadion, upał czy mróz - dla Zuzanny Wiernickiej nic nie ma znaczenia. W sobotę, już w zimowych warunkach, nastoletnia piotrkowianka, została mistrzynią Polski do lat 18 w biegach przełajowych.
Piotrkowianka wicemistrzynią Europy
Zuzanna Wiernicka zdobyła srebrny medal w biegu na 3000 metrów na mistrzostwach Europy U20 rozgrywanych w Jerozolimie. 17-letnia piotrkowianka pobiła rekord Polski do lat 18 należący do Sofii Ennaoui.
Jest złoto. Teraz czas na olimpiadę
Cel wykonany. Podczas Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w lekkoatletyce Zuzanna Wiernicka wywalczyła złoty medal w biegu na 3000 metrów. Teraz piotrkowianka będzie szykować się do startu w Olimpijskim Festiwalu Młodzieży.
Kapitalny występ Zuzanny Wiernickiej
Zuzanna Wiernicka z minimum na Mistrzostwa Europy U20! 17-letnia piotrkowska lekkoatletka pobiła rekord życiowy na swoim koronnym dystansie 1500 metrów, a to zapewniło jej występ na czempionacie kontynentu.
Wystartowały zapisy na półmaraton
1 lutego rozpoczęły się zapisy na VII Nocny Piotrkowski Półmaraton Wielu Kultur. W tym roku uliczny bieg odbędzie się 9 czerwca.
Zgodnie z planem. Jest złoto!
Zuzanna Wiernicka została mistrzynią Polski do lat osiemnastu w biegu na 1500 metrów. Tytuł wywalczyła podczas lekkoatletycznego czempionatu kraju, który odbył się w Bielsku-Białej.
Wyróżnienie dla Jerzego Miszteli
Jerzy Misztela, lekkoatletyczny sędzia z Piotrkowa, został wyróżniony przez Ministerstwo Sportu i Turystyki. Zasłużony działacz sportowy otrzymał Złotą Odznakę za Zasługi dla Sportu.
Zabrakło niewiele. Wiernicka tuż za podium
Z bardzo dobrej strony zaprezentowała się Zuzanna Wiernicka w finałowym biegu na 1500 metrów podczas Mistrzostw Europy do lat 18, które odbywają się w Jerozolimie. Piotrkowianka zajęła miejsce tuż za podium.
Piotrkowianka powalczy o medal Mistrzostw Europy
Zuzanna Wiernicka z Piotrkowa pobiegnie w środowy wieczór w finale biegu na 1500 metrów podczas Mistrzostw Europy do lat 18, które odbywają się w Jerozolimie. 16-letnia piotrkowianka ma realną szansę włączyć się do walki o medale.