Artykuły do tagu: konstytucja

09.08.2018 14:25
Kolejny pomnik oklejony
Plakat z napisem "Konstytucja" tym razem pojawił się na pomniku "Bohaterom Walk za Polskę i Lud" w parku przy placu Kościuszki. Niedawno w biały strój został wystrojony pomnika Mikołaja Kopernika znajdujący się przed budynkiem I LO.
Piotrkowianie
Także w Piotrkowie jeden z pomników został ubrany w koszulkę z napisem "Konstytucja". Nowy strój otrzymał Mikołaj Kopernik, który od lat stoi przed I LO im. Bolesława Chrobrego.
Mieszkańcy Woli Kutowej mają co świętować
W Woli Kutowej nie zabrakło w czwartek powodów do świętowania. Poza tym, iż odbyły się obchody z okazji uchwalenia Konstytucji 3 maja, to także zorganizowano IV Zlot Rowerowy oraz VII Przegląd Pieśni Maryjnej. Imprezę rozpoczął rajd, który oficjalnie otworzył sezon rowerowy, później zaś mieszkańcy udali się na mszę świętą odpustową. Część artystyczna rozpoczęła się o godzinie 14.00.
227. rocznica uchwalenia Konstytucji
Konstytucję 3. Maja uchwalono jako pierwszą w Europie i drugą na świecie. Piotrków szybko zadeklarował wierność tekstowi nowej uchwały.
26.04.2018 09:47
3 maja w Piotrkowie
Obchody rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja będziemy świętować w Piotrkowie tradycyjnie. O godz. 10.00 w miejskim amfiteatrze odprawiona zostanie msza święta w intencji ojczyzny.
W drodze do niepodległości
Upadek powstania styczniowego doprowadził do apatii, zobojętnienia i załamania społeczeństwa polskiego w zaborach. Hasło walki o niepodległość Polski zostało przez nie odrzucone. Można stwierdzić, że pogodziło się Ono z daną sytuacją, niekorzystną dla walki o Niepodległą.
Dlaczego potrzebne nam są demokratyczne i publiczne media?
Żyjący przed wiekami wielki filozof Arystoteles, uznając wprawdzie monarchię za ustrój najlepszy, ale niemożliwy do zastosowania w praktyce, opowiedział się za demokracją jako ustrojem możliwym do realizacji. Odtąd demokracja nie została zastąpiona niczym lepszym.
- Chcemy, by Konstytucja była w każdym domu i żeby wszyscy Polacy ją przeczytali – mówią przedstawiciele Sojuszu Lewicy Demokratycznej oraz Federacji Młodych Socjaldemokratów, którzy od 10:00 w Rynku Trybunalskim rozdają egzemplarze ustawy zasadniczej.
Będą rozdawać Konstytucję
W sobotę działacze Sojuszu Lewicy Demokratycznej (w tym Federacji Młodych Demokratów) i Komitetu Obrony Demokracji będą rozdawać Konstytucję na płycie Rynku Trybunalskiego.
Podwójne weto prezydenta – komentarze posłów
Prezydent Andrzej Duda podjął w poniedziałek decyzję o zawetowaniu dwóch ustaw - o Sądzie Najwyższym i Krajowej Radzie Sądownictwa. Pytamy posłów z regionu jak oceniają decyzję głowy państwa.

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat