Artykuły do tagu: kolegiata

Letni festiwal w kolegiacie wolborskiej wystartował
Niezwykłym koncertem zainaugurowany został Letni Festiwal w Kolegiacie Wolborskiej. W niedzielny wieczór (15.07.) publiczność usłyszała fragmenty twórczości Juliusza Słowackiego – ulubionego poety marszałka Józefa Piłsudskiego w wykonaniu znakomitego aktora Olgierda Łukaszewicza. Artyście towarzyszyli muzycy Georgij Agratina, grający na fletni pana i cymbałach koncertowych, Robert Grudzień oraz Anna Zagdańska, mezzosopranistka. Koncert poprowadziła tradycyjnie pani Nina Pol.
Letni Festiwal w Kolegiacie Wolborskiej
Już w najbliższą niedzielę rozpoczyna się Letni Festiwal w Kolegiacie Wolborskiej. W pierwszym koncercie wystąpi znany aktor Olgierd Łukaszewicz.
Wolbórz: Maciej Zakościelny w roli narratora
Po raz kolejny w murach wolborskiej kolegiaty zabrzmiała muzyka sakralna. Tym razem mieszkańcy mogli wysłuchać oratorium poświęconego rocznicy Chrztu Polski.
Będą śpiewać pieśni patriotyczne
W ramach obchodów Święta Niepodległości burmistrz Wolborza zaprasza na wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych z tenorem Teatru Wielkiego w Łodzi Krzysztofem Marciniakiem przy akompaniamencie Bogny Dulińskiej. Koncert odbędzie się w najbliższą niedzielę o godz. 11.30 w kolegiacie wolborskiej.
Festiwalowe lato w Wolborzu zakończone
W niedzielę odbył się ostatni koncert w ramach VIII Festiwalu w Kolegiacie Wolborskiej pod hasłem „Miniatury Baroku". Tym razem przed słuchaczami wystąpił duet z Warszawy - grający na trąbce Tomasz Marczak i towarzyszący mu na organach Andrzej Sochocki. Obaj koncertują razem od 16 lat. Trąbka i organy – to raczej nietypowe połączenie w muzyce, które jednak zachwyca słuchaczy.
Modlitwa o pokój w kolegiacie wolborskiej
W niedzielę w kolegiacie wolborskiej wystąpiła wrocławska Grupa 44 ze spektaklem literacko-muzycznym "Modlitwa o pokój".
Wolbórz zaprasza na recital pieśni sakralnych
Już w najbliższą niedzielę, 19 lipca o godz. 17.00 w ramach VIII Festiwalu w Kolegiacie Wolborskiej odbędzie się recital pieśni sakralnych w wykonaniu artystek z Białorusi: Tamary Remez - sopran i Kseni Pogorelaya - organy. Przypominamy, że wszystkie koncerty są bezpłatne.
Festiwal w kolegiacie wolborskiej rozpoczęty
Za nami inauguracja VIII już edycji Festiwalu w Kolegiacie Wolborskiej. Cykl rozpoczął się koncertem słowno-muzycznym poświęconym papieżowi Janowi Pawłowi II. Przesłania papieskie były motywem przewodnim koncertu, który odbył się 5 lipca w Wolborzu. Wystąpili uznani i znani w Wolborzu artyści - Jerzy Zelnik, Georgij Agratina i Robert Grudzień.
03.07.2015 09:31
Zelnik znów w Wolborzu
W najbliższą niedzielę (5 lipca) rozpocznie się VIII Festiwal w Kolegiacie Wolborskiej.
Ostatni koncert w Wolborzu
Wolbórz zaprasza wszystkich miłośników muzyki klasycznej na ostatni w tym roku koncert w ramach VII Festiwalu w Kolegiacie Wolborskiej „Muzyczne korzenie Wolborza”.

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat