Artykuły do tagu: inwestycja

Sportowo Piotrków stoi nieźle – ciągle aktualnymi wicemistrzyniami Polski są piłkarki Piotrcovii, jedną z rewelacji sezonu obwieszczono piłkarzy Focus Park Kipera, medale zdobywają zapaśnicy AKS, nieźle w III lidze radzą sobie futboliści Concordii. Wiele innych miast może nam pozazdrościć. Niestety, baza sportowa, a przede wszystkim stan miejskich boisk wołają o pomstę do nieba.
Batorego 10: Hotel, sanatorium, mieszkania czy obiekt sportowy?
Dawne obiekty GKS Piotrcovia przy ul. Batorego wracają w zasoby miejskie. Kilka lat temu trafiły one jako darownizna do kieleckiej Akademii Świętokrzyskiej jednak okazało się, że uczelnia inwestycję przeszacowała. Wykonano jednak część prac remontowych i miasto musiało zapłacić ponad 2,6 miliona aby obiekty odzyskać.
Trwają prace wykończeniowe nowej sali gimnastycznej przy Szkole Podstawowej w Brzozie. Pod czujnym okiem wójta gminy Grabica Edwardy Wójcik powstaje projekt wystroju wnętrza obiektu, którego budowa ruszyła w ubiegłym roku.
Schronisko dla zwierząt trafi na ul. Podole
Po wielu miesiącach dyskusji jest decyzja w sprawie przeniesienia piotrkowskiego schroniska dla bezdomnych zwierząt.
Mostostal Warszawa S.A. głównym wykonawcą galerii Focus Park
Wkrótce ruszy kolejny etap budowy galerii Focus Park w Piotrkowie. Firma Parkridge wybrała generalnego wykonawcę obiektu.
Mają już projekt oraz stosowne pozwolenia, a wkrótce ogłoszą przetarg na realizację zadania. Władze Moszczenicy na ostatni guzik dopięły inwestycję, jaką jest budowa kanalizacji w miejscowościach Baby i Kiełczówka. Jak podkreśla wójt Bogusław Lech, część Bab jest już skanalizowana, zatem czas na rozbudowę sieci.
Gmina Wola Krzysztoporska ma już studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego.
Docelowo kilka miejscowości zarówno na terenie gminy Sulejów jak i gminy Rozprza miałoby możliwość odprowadzania ścieków do piotrkowskiej oczyszczalni. Wspólny projekt trzech samorządów zakłada bowiem budowę kanalizacji, na której skorzystaliby wszyscy.
Jedno piętro bloków TBS-u już gotowe...
Budowa dwóch bloków Towarzystwa Budownictwa Społecznego w Piotrkowie przy ulicy Modrzewskiego nabiera tempa.
01.04.2008 13:48
Droga w miejscowości Dziwle oraz odcinek pomiędzy Grabicą i Lubonią wzbogacą się w tym roku o asfalt. W planie inwestycyjnym gminy Grabica znalazły się 2 miliony złotych na wykonanie tego zadania. - Jest to zgodne z wcześniej przyjętym harmonogramem prac – przyznaje wójt Edwarda Wójcik. – Te odcinki do tej pory były tłuczniowe, a takie drogi wymagają ciągłej pielęgnacji. Po zmodernizowaniu ich, mieszkańcy będą czuli znaczną ulgę. Na przyszły rok pozostaje już niewiele dróg do remontu. – W miarę posiadanych środków wprowadzamy do budżetu gminy kolejne odcinki – dodaje wójt.

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat