Artykuły do tagu: Wigilia

Czy zwierzęta mówią w wigilijną noc?
Czy w wigilijną noc zwierzęta mówią ludzkim głosem? Wielu z nas w to wierzy i w ten wyjątkowy dzień zastanawia się, co takiego usłyszy od swych pupili. Okazuje się jednak, że zwierzęta mówią do nas przez cały czas, tylko w natłoku codziennych zdarzeń tego nie dostrzegamy. O empatii i szacunku do zwierząt, nie tylko od święta rozmawiamy z Pawłem Kowalskim, leśnikiem z Osady Leśnej w Kole.
MZK na święta. Zobacz, co się zmieni
Jak co rok, w okresie świątecznym zmienia się organizacja i rozkład jazdy Miejskiego Zakładu Komunikacyjnego. Zmiany obejmą łącznie dziewięć dni.
Co zobaczymy na wigilijnym niebie?
Pierwsza gwiazdka, czyli tradycyjny sygnał do rozpoczęcia wieczerzy wigilijnej, symbolicznie nawiązuje do gwiazdy betlejemskiej. Jak czytamy w Biblii, to właśnie ona była drogowskazem dla Mędrców ze Wschodu, którzy poszukiwali miejsca narodzin Chrystusa. Przez lata rolę pierwszej gwiazdki pełniły różne obiekty astronomiczne, w tym nawet planety. Jak będzie w tym roku? Odpowiedzi szukaliśmy w piotrkowskim planetarium.
Okres świąteczny to czas magiczny. Towarzyszą nam w nim nie tylko kolędy, ale także świąteczne piosenki. Dziś, na dzień przed Wigilią, skupiamy się na "Kolędzie o ludzkim zrozumieniu" w interpretacji Kasi Kołodziejczyk, artystki rodem z Piotrkowa.
Różne zwyczaje, te same święta
Uroczysta wieczerza, sianko pod obrusem, współne śpiewanie kolęd i prezenty od św. Mikołaja - tak kojarzy się tradycyjne polskie Boże Narodzenie. To jedno z najważniejszych świąt dla katolików na całym świecie, ale w każdym kraju obchodzone jest nieco inaczej.
Spotkanie wigilijne w DDPS-ie
Coroczne spotkanie wigilijne dla swoich podopiecznych zorganizowały Dzienny Dom Pomocy Społecznej i Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Piotrkowie. Tradycyjne potrawy przygotowano dla 310 osób. Wśród nich znalazły się rodziny repatriantów, dla których będą to pierwsze święta po powrocie do ojczyzny.
Święta w regionie nie będą białe
Niestety, wiele wskazuje na to, że w tym roku święta nie będą białe. Prognozy pogody nie pozostawiają złudzeń i nie nastrajają optymizmem - jeśli cokolwiek ma padać, to tylko i wyłącznie słaby deszcz.
22.12.2017 09:34
Wigilia z cateringu?
W przedświątecznym wirze czasami trudno się odnaleźć. Obowiązków dużo, a czasu coraz mniej. Jak przy wszystkich tych zakupach i porządkach znaleźć jeszcze czas na przygotowanie wigilijnych potraw?
Wspólna wigilia w Dziennym Domu Pomocy Społecznej
Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie wspólnie z Dziennym Domem Pomocy Społecznej w Piotrkowie jak co roku organizują spotkanie wigilijne dla mieszkańców.
Wigilia pracownicza. Okradł pijanego szefa
Tej pracowniczej wigilii nie będą mile wspominać ani pracodawca, ani 54-letni pracownik. Pierwszy się upił i okradziono go z 45 tysięcy złotych oraz dowodu rejestracyjnego... a drugi to ten, który go okradł. Został już zatrzymany i usłyszał zarzuty kradzieży. Grozi mu nawet pięć lat więzienia.

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat