Artykuły do tagu: UrzadMiasta

ONR wykreślony z grona partnerów Pikniku Niepodległościowego
Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych skrytykował piotrkowski magistrat za umieszczenie na plakacie promującym sobotni Piknik Niepodległości loga Obozu Narodowo-Radykalnego. W czwartek logo z plakatu zniknęło, a Urząd Miasta podkreślił, że ta organizacja nie była i nie jest w gronie współorganizatorów wydarzenia.
Na placu Litewskim jednak pojawiły się ławki
Mimo zapowiedzi urzędników piotrkowskiego magistratu, że po zakończeniu inwestycji na placu Litewskim nie będzie tam ławek, te zostały jednak zamontowane. To efekt protestu mieszkańców i naszej interwencji.
Krzysztof Chojniak faworytem bukmacherów
Jedna z firm bukmacherskich wystawiła zakłady specjalne związane z wyborami samorządowymi. Jej klienci mogą obstawiać zwycięzców wyborów samorządowych w siedmiu polskich miastach. Obok Warszawy, Łodzi, Wrocławia czy Gdańska jest też Piotrków Trybunalski.
Biało-czerwone drzewa na Cmentarnej w Piotrkowie
Chodzi oczywiście o słupki postawione w miejscach po ściętych drzewach. Niektórzy żartują, że to element obchodów 100-lecia odzyskania niepodległości.
Pamiętaj o zawarciu umowy
Urząd Miasta przypomina, że 31 sierpnia br. mija termin złożenia (w celu weryfikacyjnym) ponownego wniosku o zawarcie umowy najmu z miastem na lokal mieszkalny lub socjalny.
Nie będzie tarasu widokowego na wieży ciśnień w Piotrkowie
W czwartek w Urzędzie Miasta zebrali się członkowie Komisji ds. Budżetu Obywatelskiego, którzy opiniowali wszystkie projekty. Z 15 pomysłów, 3 zostały ocenione negatywnie, a z jednego pomysłodawca zrezygnował sam. Jednym z odrzuconych projektów jest ten dotyczący zagospodarowania piotrkowskiej wieży ciśnień.
Hala Relax.  Umowa podpisana, inwestycja ruszyła
W środę projektant przebudowy hali Relax firma Kowalczyk Architekci podpisał umowę na realizację pierwszego etapu inwestycji. Wkrótce swoje podpisy na dokumencie złożą przedstawiciele miasta.
Telefony w Urzędzie Miasta już działają!
Po wielu tygodniach wreszcie można dodzwonić się do budynków Urzędów Miasta przy Pasażu Rudowskiego i Szkolnej. Systematycznie mają być wznawiane połączenia w kolejnych jednostkach podlegających magistratowi.
Telefony w piotrkowskim magistracie niedługo znów będą czynne
Trwają prace związane z przywróceniem telekomunikacji w Urzędzie Miasta w Piotrkowie Trybunalskim. Jest szansa, że niebawem sytuacja związana z wyłączonymi numerami wróci do normy i wszyscy, którzy chcą swoją sprawę załatwić telefonicznie znów będą mieli taką możliwość.
Spór o wykup mieszkań przed piotrkowskim magistratem
Mieszkańcy bloku przy ul. Sygietyńskiego chcą wykupić lokale, w których mieszkają od lat, a które są własnością piotrkowskiego TBS-u. Ich zdaniem prezydent miasta blokuje sprzedaż. - Chcemy pomóc mieszkańcom, ale prawo nam na to nie pozwala - zapewniają magistraccy urzędnicy.

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat