Artykuły do tagu: Spala

500-lecie obchodzić będzie Spała (niedaleko Tomaszowa Mazowieckiego). To znana miejscowość wypoczynkowa nad Pilicą na terenie dawnej Puszczy Pilickiej, obecnie Spalskiego Parku Krajobrazowego. Posiada dobre warunki klimatyczne. W jej okolicach odbywały się polowania w których uczestniczyli królowie polscy, carowie rosyjscy i prezydenci Polski międzywojennej.
Wczoraj w Spale oddano hołd tragicznie zmarłemu w katastrofie smoleńskiej generałowi Tadeuszowi Bukowi.
Z przyjaźni do planet - Eko-Festyn w Spale
Eko-Festyn to jednodniowe wydarzenie poświęcone zagadnieniom ekologicznym. Główne atrakcje odbędą się w godzinach 12.00-19.00.
Do Spały powraca tradycja prezydenckich dożynek. 20 września w Spale pojawi się prezydent Polski Lech Kaczyński i oficjalnie podziękuje rolnikom za ciężką pracę.
Wytapiają tłuszcz, zatruwają powietrze
Niewyobrażalny smród rozchodzący się po całej okolicy – to uciążliwość, z którą muszą borykać się nie tylko mieszkańcy osiedla Wronia. Z takimi samymi problemami męczą się mieszkańcy ul. Twardosławickiej w Piotrkowie. Pobliska firma zajmująca się wytopem tłuszczów wieprzowych zatruwa powietrze w najbliższej okolicy. – Wieczorami i w nocy nie można nawet otworzyć okna, taki jest smród. A trudno spać przy zamkniętych oknach latem. Nie da się mieszkać w takich warunkach. Sytuacja ta trwa od ok. roku. Nikt nie wie, co to jest za firma. Nie ma tam żadnej tablicy ani szyldu – protestują mieszkańcy.
Badaniami lekarskimi w Instytucie Sportu oraz Centralnym Ośrodku Medycyny Sportowej w Warszawie rozpoczęła zgrupowanie kadra siatkarzy prowadzona przez trenera Raula Lozano.

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat