Artykuły do tagu: SMS

Szkoła Mistrzostwa Sportowego powstanie w Sulejowie
Sulejów inwestuje w rozwój młodzieżowej siatkówki. Szkoła Podstawowa nr 1 im. Jana Pawła II od 1 września przyszłego roku będzie Szkołą Mistrzostwa Sportowego. Władze gminy podpisały w tej sprawie umowę z przedstawicielami Polskiego Związku Piłki Siatkowej.
Mobilny system ostrzegania w gminie Kamieńsk
Od kilku tygodni na terenie gminy Kamieńsk działa system ostrzegania i powiadamiania mieszkańców poprzez mobilną aplikację BLISKO.
SMS z ostrzeżeniem o nawałnicy może uratować życie
Po nawałnicach, które w ubiegłym tygodniu spowodowały spustoszenie między innymi na Pomorzu czy w Wielkopolsce, pojawiło się sporo pytań i wątpliwości dotyczących metod ostrzegania mieszkańców przed zagrożeniami. Są także zarzuty: na przykład, że Regionalny System Ostrzegania nie wykorzystuje SMS-ów jako platformy komunikacji lub że emitowane ostrzeżenia dla województw są mało precyzyjne (skrajne punkty na wschodzie i zachodzie naszego województwa dzieli 180 kilometrów).
Wkrótce ruszy bezpłatny system powiadomień SMS
Urząd Gminy w Woli Krzysztoporskiej uruchamia bezpłatny system powiadomień SMS. To w tej chwili najszybszy i najpewniejszy sposób dotarcia z informacją do jak największej liczby osób.
SMS-y ostrzegają mieszkańców Gorzkowic
11 SMS-ów wysłali w tym roku przedstawiciele gminy Gorzkowice mieszkańcom, którzy są zalogowani w SMS-owym Systemie Powiadamiania. Na ogół były to ostrzeżenia pogodowe, ale nie tylko.
Będziemy dostawać SMS-y z ostrzeżeniami
Od 1 lipca ostrzeżenia Regionalnego Systemu Ostrzegania dostaniemy także SMS-em. To ostatni etap rozszerzania funkcjonalności tego systemu.
To może być najważniejszy SMS w życiu
Pożar szkoły w Gorzkowicach. Lęk i niepewność – co z dziećmi? A po chwili SMS: “Wszyscy bezpiecznie zostali ewakuowani, nikomu nic się nie stało”. To był jeden z najważniejszych SMS-ów wysłanych do mieszkańców. Na niektóre zjawiska nie mamy wpływu, ale można się na nie przygotować. To z tego założenia wychodzą niektóre gminy, wykorzystując u siebie system ostrzegania SMS-owego.
Dostajesz zbyt wysokie rachunki? Uważaj na płatne SMS-y!
Do twojego rachunku telefonicznego doliczane są dodatkowe opłaty? Być może aktywowałeś usługę SMS Premium. Są to wiadomości o podwyższonej płatności, czyli płacimy za nie więcej niż standardowo ustalona stawka w cenniku operatora. Co ważne, opłaty pobierane są zarówno za wysyłanie, jak i odbieranie takich wiadomości.

fot. tech.wp.pl
Starostwo: Dostaniesz SMS, odbierzesz dokumenty
Mieszkańcy powiatu piotrkowskiego już nie muszą osobiście dowiadywać się, czy w Wydziale Komunikacji Starostwa Powiatowego w Piotrkowie czeka na nich dokument prawa jazdy lub dowód rejestracyjny pojazdu.
Od kilku lat w gminie Gorzkowice i w mieście Radomsku działa Samorządowy Informator SMS-owy, czyli system zbiorowej komunikacji pomiędzy samorządem lokalnym a mieszkańcami.

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat