Artykuły do tagu: Rolnicy

Dożynki w gminie Sulejów. Gwiazdą D-Bomb
Tegoroczne dożynki w gminie Sulejów odbędą się tym razem w Krzewinach. Uroczystości rozpoczną się od mszy polowej o godz. 14.00.
Święto plonów w gminie Czarnocin
Gospodarzem tegorocznych dożynek w gminie Czarnocin było sołectwo Biskupia Wola. Święto plonów rozpoczęło się od mszy świętej w kościele w Czarnocinie, następnie korowód dożynkowy przeszedł nad zalew, gdzie uczestnicy święta mogli obejrzeć widowisko „Wyzwolenie Fryca” w wykonaniu Ludowej Biesiady i Koralików.
Dożynki gminno-parafialne w Wolborzu
Dożynkowy korowód zaczął ustawiać się na placu Jagiełły przed południem. Następnie wszyscy ruszyli w kierunku kolegiaty, by tam uczestniczyć w dziękczynnej mszy świętej. Tak rozpoczęły się dożynki w gminie Wolbórz.
W niedzielę dożynki w Wolborzu
W niedzielę (2 września) za tegoroczne plony dziękować będą rolnicy z gminy Wolbórz. O godz. 11.30 z placu Jagiełły do wolborskiej kolegiaty wyruszy korowód dożynkowy. Następnie odprawiona zostanie dziękczynna msza święta.
Rolnicy świętowali w Majkowie Dużym
Za plony dziękowano w niedzielę nie tylko w Aleksandrowie, ale również w gminie Wola Krzysztoporska. Tym razem dożynki gminno-parafialne zorganizowano w Majkowie Dużym.
Dożynki w gminie Aleksandrów
Rolnicy mówią, że to najważniejsze święto w całym roku. Jego symbolem jest chleb, który oznacza urodzaj, dostatek, szacunek i oddanie dla ziemi, jest też nieodłącznym elementem polskiej gościnności. W niedzielę 19 sierpnia rolnicy z gminy Aleksandrów dziękowali za tegoroczne zbiory.
08.08.2018 06:59
Komu śmierdzi na wsi?
Rolnicy chcą, by ci, którzy przeprowadzają się z miasta na wieś podpisywali oświadczenie. Specjalne oświadczenie.
Rolnicy spotkali się w Sulejowie
Rolnicy z całego województwa łódzkiego spotkali się w piątek w Sulejowie z okazji VIII Dni Pola. Tegoroczna inicjatywa przeprowadzona została pod hasłem "Inicjatywa białkowa Coboru".
Budynek skarbówki w Piotrkowie
Istne tłumy pojawiły się we wtorek w budynku piotrkowskiego Urzędu Skarbowego, gdzie mieszczą się m.in. biura ARiMR. Ma to związek z ostateczną datą składania papierowych wniosków o dopłaty bezpośrednie dla rolników, u których w stosunku do zeszłego roku nie zaszły żadne zmiany w uprawach, a ta przypada na 14 marca.
Dożynki gminy Grabica tym razem w Gutowie Małym
Ostatnia niedziela sierpnia to tradycyjnie termin obchodów Święta Plonów w gminie Grabica. W gminach wiejskich, gdzie większość mieszkańców utrzymuje się z działalności rolniczej dożynki stanowią jedno z najważniejszych wydarzeń w roku.

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat