Artykuły do tagu: RadaMiasta

Alternatywny skład Rady Miasta
Wiemy już kto będzie radnym w kadencji 2018-2023. Metoda D’Hondta stosowana do podziału mandatów w polskim systemie wyborczym spowodowała, że w piotrkowskiej RM nie znalazły się osoby, które uzyskały bardzo dobry wynik. Są natomiast zwycięzcy kandydaci, których nie poparło nawet 200 wyborców.
Wyniki wyborów do Rady Miasta Piotrkowa. Sprawdź, ile głosów zdobył Twój kandydat!
Państwowa Komisja Wyborcza opublikowała już wyniki wyborów do Rady Miasta Piotrkowa Trybunalskiego. Poniżej przedstawiamy liczbę głosów, jakie zdobyli poszczególni kandydaci w czterech okręgach wyborczych miasta.
Znamy skład nowej Rady Miasta w Piotrkowie Trybunalskim!
Dziewięcioro radnych wprowadził do Rady Miasta komitet Krzysztofa Chojniaka Razem dla Piotrkowa. Siedmioro radnych będzie mieć z kolei Prawo i Sprawiedliwość. To wstępne wyniki wyborów do RM.
Sprawdź na kogo możesz głosować w swoim okręgu
Przedstawiamy pełną listę kandydatów na Radnego Rady Miasta Piotrkowa Trybunalskiego. Zobacz na kogo w swoim okręgu możesz oddać głos w niedzielnych wyborach samorządowych.
Solidarny Piotrków pokazał się mieszkańcom
STOP tajemnicom i szantażom politycznym. Tak dla jawności życia publicznego w mieście – mówi Krzysztof Kozłowski, kandydat na prezydenta Piotrkowa Trybunalskiego, który w czwartek w Rynku Trybunalskim wraz z członkami Komitetu Wyborczego Wyborców Solidarny Piotrków zorganizował konferencję prasową.
Ogłoszono brakujących kandydatów do piotrkowskiej Rady Miasta
Członkowie piotrkowskiej delegatury Krajowego Biura Wyborczego poinformowali, że pozytywnie zweryfikowano listy Prawa i Sprawiedliwości w okręgu pierwszym oraz Koalicji Samorządowej w okręgach pierwszym i czwartym. Listy zgłoszeniowe tych komitetów zawierały błędy, dlatego musiały zostać zatwierdzone na specjalnym posiedzeniu.
Milion dla piotrkowskich emzetek
Kolejna odsłona problemów wokół MZK rozegrała się podczas środowej sesji Rady Miasta Piotrkowa. W programie obrad znalazł się bowiem projekt uchwały o wniesieniu przez miasto wkładu pieniężnego do miejskiej spółki. Większość radnych poparła przekazanie 1 mln zł na rzecz Zakładu, nie obyło się jednak bez długiej dyskusji.
Grounding Festival wkrótce w Rynku Trybunalskim
Osiem zespołów zaprezentuje się na scenie Grounding Festival – wydarzenia, które odbędzie się 27 lipca na piotrkowskiej Starówce w ramach Biesiady Trybunalskiej.
Rozmawiali o służbie zdrowia. Sesja nadzwyczajna RM
W poniedziałek w późnych godzinach popołudniowych odbyła się nadzwyczajna sesja Rady Miasta Piotrkowa. Obrady zostały zwołane na wniosek radnych PiS.
P. Winiarski: Przydałoby się zrobić przeciąg w Radzie Miasta
Jeden z bardziej aktywnych radnych Przemysław Winiarski w pro prezydenckiego klubu „Razem dla Piotrkowa” po raz kolejny zapowiedział, że nie będzie kandydował w zbliżających się wyborach samorządowych. Jego zdaniem w lokalnym piotrkowskim samorządzie „trzeba zrobić przeciąg”.

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat