Artykuły do tagu: Pszczoly

Tomaszów Mazowiecki zadba o pszczoły
Władze Tomaszowa postanowiły podjąć działania mające pomóc pszczołom. Miasto podpisało w czerwcu deklarację popierającą Manifest Gmin Przyjaznych Pszczołom.
Święto Miodu 2017 [GALERIA]
Akcesoria pszczelarskie, miód akacjowy, gryczany, lipowy i kwiatowy, miody pitne (w tym Trybunalski Trójniak w ogromnej, pięciolitrowej butli) , ziołomiody, czyli zioła zakonserwowane przez pszczoły, syropy, soki czy kawa po królewsku. Dosładzana - a jakże - miodem. Do godziny 19:00 w Rynku Trybunalskim wszystko to będzie można obejrzeć i - oczywiście - nabyć. Po raz trzeci w Piotrkowie obchodzimy Święto Miodu.
W niedzielę Piotrkowskie Święto Miodu. Po raz trzeci
Zbliżające Piotrkowskie Święto Miodu będzie miało wyjątkowo... słodki smak. Bo choć to trzecia edycja imprezy, to dopiero po raz pierwszy będzie można skosztować miodu z otwartej w tym roku miejskiej pasieki.
Kto ma pszczoły, ten ma miód. Miejskie pasieki otwarte
Na terenie stacji uzdatniania wody przy ul. Żwirki w Piotrkowie stanęło pięć uli, w których już teraz mieszka 250 tysięcy pszczół. A będzie ich jeszcze więcej. Ci, którzy uczestniczyli w uroczystym otwarciu pierwszej miejskiej pasieki mogli spróbować piotrkowskiego miodu. Wszyscy byli zgodni… niebo w gębie!
Piotrków otwiera miejską pasiekę
W najbliższą środę, 24 maja w Piotrkowie Trybunalskim odbędzie się otwarcie pasieki miejskiej, która obecnie składa się z 250 tysięcy pszczół. W przyszłości pszczół może być nawet 300 tys.
Potrzeba nam więcej pszczół i pszczelarzy. Dziś Dzień Pszczół
Pszczelarstwo to pasja i styl życia. W Polsce działa ponad 60 tysięcy pszczelarzy. Są to osoby z wielkim doświadczeniem, ale też w większości w wieku średnim lub starsze. W naszym regionie działa Rejonowe Koło Pszczelarzy w Piotrkowie, które skupia 120 pszczelarzy i 3 tysiące pszczelich rodzin z miasta i gmin naszego powiatu.
Przedszkolaki w sprawie pszczół
„Ratować pszczółki nasze przyjaciółki” - happening pod tym hasłem zorganizowały wychowawczynie wraz z przedszkolakami z Prywatnego Przedszkola Magdaleny Jakubiak.
Nawet 10 zgłoszeń w ciągu dnia od mieszkańców powiatu piotrkowskiego przyjmują strażacy z prośbą o usunięcie gniazd tych niebezpiecznych owadów.
Czy nasz region dopadł syndrom masowego wymierania pszczół?
Dziewiętnaście rodzin pszczelich na dwadzieścia cztery posiadane stracił w tym roku Zdzisław Kisiel, właściciel pasieki z Giesek. Romuald Dróżdż i Piotr Stonoga też niedawno ponieśli straty.

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat