Artykuły do tagu: Porod

Znieczulenie na życzenie na piotrkowskiej porodówce
Znieczulenie przy porodzie nie jest przywilejem, ale prawem każdej kobiety. Tę zasadę stosuje się od kilku dni na porodówce w Piotrkowie. Dlaczego dopiero teraz, skoro prawo rodzącej do znieczulenia zostało wprowadzone już w 2015 roku?
02.01.2018 10:16
Nowa mieszkanka powiatu
Lenka Kowalczyk z Przygłowa to pierwsza mieszkanka powiatu piotrkowskiego, która przyszła na świat w 2018 roku. Dziewczynka jest zdrowa, poród przebiegł bez powikłań. We wtorek szczęśliwi rodzice odebrali gratulacje od starosty, Stanisława Cubały.
Pijana matka urodziła bliźniaki
Pijana 40-latka, która urodziła bliźniaki, może odpowiedzieć za narażenie dzieci na niebezpieczeństwo utraty zdrowia lub nawet życia. Kobieta miała ponad 1,3 promila w organizmie.
Na Rakowskiej zamykają porodówkę!
Z powodu problemów kadrowych w szpitalu przy ul. Rakowskiej w Piotrkowie zamykają porodówkę. Komunikat w tej sprawie szpital wydał dziś – w Dzień Dziecka.
Pierwsza mieszkanka miasta w 2016 roku
Nikola Molenda, która przyszła na świat 2 stycznia 2016 roku o godz. 15.40 w Szpitalu Wojewódzkim przy ul. Rakowskiej na jasnej, przestronnej i pojedynczej sali leżała sobie niczego nieświadoma...
Darmowe znieczulenie przy porodzie jednak nie dla każdego
Od 1 lipca NFZ płaci szpitalom za znieczulenie zewnątrzoponowe porodu naturalnego. Świadczenie ma zapewniać bezpieczeństwo i komfort zarówno matkom, jak i dzieciom. Co ważne, ma być darmowe i dostępne dla każdej rodzącej, która o nie poprosi... pod warunkiem, że w szpitalu znajdzie się odpowiednia obsada anestezjologiczna. Jak to wygląda w Piotrkowie?
Facet przy porodzie? Kobieto, zastanów się!
Drogie panie, dobrze zastanówcie się nad wyborem osoby, która będzie z wami przy porodzie. Nie zawsze bowiem wybór jest trafny. Nie zdziwcie się, jeśli przyszły tata, zamiast trzymać was za rękę, będzie liczył samochody przejeżdżające przez Rakowską albo pisał SMS-y.
Obejrzały porodówkę, poznały oddziałowe
Panowie, czy wiecie, że wioząc żonę (dziewczynę, partnerkę) do porodu, macie prawo pędzić do szpitala na światłach awaryjnych i używać sygnałów dźwiękowych? - tego i wielu innych ciekawych dla przyszłych rodziców rzeczy dowiedzieli się ci, którzy uczestniczyli w dniu otwartym zorganizowanym dziś na położnictwie w szpitalu przy ul. Rakowskiej w Piotrkowie.
Będziesz rodzić w Piotrkowie? Sprawdź, w jakich warunkach
Kolejne dni otwarte na Oddziale Noworodków i Położniczo-Ginekologicznym organizuje szpital przy ul. Rakowskiej w Piotrkowie.

fot. szpital
Porodówka przy ul. Roosevelta nie jest zagrożona
Porodówka w szpitalu przy ul. Roosevelta w Piotrkowie nie zawiesi swojej działalności - zapewnił we wtorek radnych Rady Powiatu Piotrkowskiego Janusz Tamilla, p.o. dyrektora tej placówki, który zaprzecza pojawiającym się pogłoskom.

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat