Artykuły do tagu: Piotrkow

Dziesięć kontroli zewnętrznych przeprowadzono od początku roku w piotrkowskim magistracie. Obecnie trwa jedenasta w ramach której inspektorzy Najwyższej Izby Kontroli sprawdzają w jaki sposób gmina Piotrków radzi sobie z programem oczyszczania ścieków.
- Jestem spokojny, uważam że wszystkie ważne inwestycje miejskie zostaną zrealizowane - powiedział prezydent Piotrkowa Krzysztof Chojniak, który był gościem Beaty Hołubowicz-Stachaczyk w programie "O Tym się Mówi".
Była inauguracja dla VIP-ów, teraz kolej na spektakl dla szerszej publiczności.
Zakończył się tegoroczny nabór do Straży Miejskiej w Piotrkowie. Spośród 13 kandydatów, którzy wzięli udział w ostatnim etapie naboru wybrano trzy osoby.
Andrzej Sikorowski przyciągnął tłumy do MOK-u
Już dawno takie tłumy nie gościły w sali widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultury w Piotrkowie. Wczorajszy koncert Andrzeja Sikorowskiego z zespołem w ramach piotrkowskiej jesieni muzyczno - poetyckiej przyciągnął nie tylko osoby, które wychowywały się przy jego piosenkach, ale także te najmłodsze.
Trzech więźniów z piotrkowskiego aresztu pomaga przygotować piotrkowskie schronisko dla zwierząt do przetrwania kolejnej zimy. Tym samym placówka otrzymała nieocenioną pomoc, której zarządzający schroniskiem nawet się nie spodziewali.
Mieszkańcy ulicy Fabianiego na osiedlu Pawłowska w Piotrkowie czują się oszukani. Od kilku lat starają się o modernizację odcinka ulicy, na którym nie dokończono inwestycji. Mimo zapewnień władz miasta prace od ponad dwóch lat nie zostały wznowione.
Statuetki i tytuły "Zasłużony dla powiatu piotrkowskiego", nadawane przez władze powiatu, wręczono podczas gali zorganizowanej w MOK przez piotrkowskie starostwo. Okazją była 10. rocznica utworzenia powiatu.
Koalicja na dwa miesiące?
Nowy przewodniczący Rady Miasta to znak, że powstała nowa koalicja. Kluby Radnych Prawica Razem i Rozwój i Gospodarność zaczynają rządzić wspólnie. Dla “prawicowców” to niezbyt istotna zmiana. Z kolei RiG wiążę z tym mariażem większe nadzieje - chce, aby w mieście coś wreszcie zaczęło się dziać. Jeśli się nie uda, to za 2 - 3 miesiące prezydent będzie musiał dobierać sobie nowych koalicjantów.
Zakończył się pierwszy etap rewitalizacji Starego Miasta w Piotrkowie w ramach projektu Trakt Wielu Kultur. Estetyka Starówki zdecydowanie się poprawiła, choć nie ulega wątpliwości, że do zrobienia jest jeszcze bardzo wiele.

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat