Artykuły do tagu: Piotrkow

Przepychanka, uszkodzony samochód i interwencja policji to rezultat kłótni dwóch dorosłych mężczyzn o miejsce parkingowe.
Służby prawne wojewody łódzkiego nie dopatrzyły się naruszenia prawa przy podejmowaniu uchwały o sprzedaży budynku przy ul. Dmowskiego. Uchwałę zaskarżyli radni lewicy.
Temat rozszerzonej strefy płatnego parkowania od początku marca nie schodzi z ust mieszkańców miasta. Piotrkowianie wskazują jeszcze jeden, niewyjaśniony dotąd, problem związany z korzystaniem z 26 parkomatów zainstalowanych w Piotrkowie.
Prezydent RP Lech Kaczyński w Piotrkowie
Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Lech Kaczyński odwiedził dziś Piotrków Trybunalski. W Miejskim Ośrodku Kultury wygłosił wykład otwarty na temat: "Aktualne problemy społeczne i gospodarcze Polski. Rola państwa w ich rozwiązywaniu". Głowa Państwa przyjechała do Piotrkowa na specjalne zaproszenie Wyższej Szkoły Handlowej im. Króla Stefana Batorego.
Najwyższej porażki w historii klubu na własnym boisku doznali szczypiorniści piotrkowskiego Focus Park-Kipera. W spotkaniu 22. kolejki sezonu zasadniczego piotrkowianie przegrali z mistrzem Polski - Wisłą Płock 22:39 (10:20).
Pierwsza, wiosenna kolejka w piotrkowskiej klasie okręgowej przyniosła zwycięstwa zespołom, które walczyć muszą o utrzymanie. Skalnik Sulejów sprawił ogromną niespodziankę wygrywając na własnym boisku z Czarnymi Radomsko 3:1. Po komplet punktów sięgnęli także piłkarze LKS Wola Krzysztoporska. Po dwóch golach Jaworskiego pokonali LKS Mierzyn. Derbowe zwycięstwo odnieśli również zawodnicy Włókniarza Moszczenica. Zaledwie remis przywiozła z Gorzędowa Piotrcovia, która nie strzeliła zwycięskiego gola pomimo wielu dogodnych sytuacji.
Blisko 4 promile wydmuchał w policyjny alkotest 30-letni kierowca vw golfa zatrzymany wczoraj przez funkcjonariuszy piotrkowskiej drogówki. Jak się okazało mężczyzna nie miał przy sobie uprawnień do kierowania pojazdami.
Miasto Piotrków nie jest zainteresowane powiększeniem terenów specjalnej strefy ekonomicznej. Na zapytanie prezesa Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, czy są w mieście grunty, które nadawałyby się do włączenia w strefę, urzędnicy nawet nie odpowiedzieli - tak wynika z wypowiedzi Marka Cieślaka - prezesa tej instytucji.
Piotrków: Na zakazach możemy stać bezkarnie
Do czego służą znaki drogowe na drogach wewnętrznych, na przykład osiedlowych? Według odpowiedzi udzielonej piotrkowianinowi przez dyrekcję Miejskiego Zarządu Dróg i Komunikacji w Piotrkowie i popartej stanowiskiem straży miejskiej, nie trzeba ich przestrzegać, gdyż w ogóle nie trzeba ich tam umieszczać. Nie można zatem również nikogo ukarać za niedostosowanie się do znaku stojącego przy takiej drodze. W Piotrkowie sprawa dotyczy wielu uliczek, najczęściej na osiedlach mieszkaniowych, których właścicielami są spółdzielnie.
Bilety socjalne nie zostaną przywrócone, opłaty za parkowanie nie stanieją, a budynek przy Dmowskiego 38 pójdzie pod młotek. Takie informacje uzyskali radni i poseł Lewicy na spotkaniu z prezydentem Krzysztofem Chojniakiem. Spotkaniu, poświęconemu działaniom prezydenta w związku z pogłębiającym się także w Piotrkowie kryzysem gospodarczym. Wyniki rozmów zostały przedstawione na konferencji prasowej zorganizowanej przez piotrkowską Lewicę.

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat