Artykuły do tagu: Piece

Trzecia szansa na wymianę pieców
Piotrkowski magistrat ogłosił kolejny nabór wniosków dla osób, które chcą pozyskać dofinansowanie na wymianę pieców w domowych kotłowniach. Jest to element programu ograniczania niskiej emisji, na który Urząd Miasta pozyskał pieniądze z WFOŚiGW.
Będzie można wymienić piece węglowe na...węglowe
W miastach i gminach województwa łódzkiego mieszkańcy będą mogli wymieniać stare piece - w tym te na ekogroszek - na piece nowej generacji (również węglowe). - To zasadnicza zmiana w podejściu władz Unii Europejskiej do tego problemu - podkreśla Joanna Skrzydlewska, członek Zarządu Województwa Łódzkiego.
Dodatkowy nabór na wymianę pieców
Od 12 października trwa dodatkowy nabór wniosków do „Programu ograniczania niskiej emisji". Na mieszkańców czeka nawet 40% dofinansowania na modernizację przydomowych kotłowni.
Będą pieniądze na wymianę pieców na bardziej ekologiczne
- Co dalej z dofinansowaniem do wymiany pieców? - pytają nas zaniepokojeni czytelnicy. Wydawałoby się, że pięć miesięcy po zebraniu deklaracji od ponad trzystu mieszkańców temat ucichł. Jak się okazuje, powodów do obaw nie ma. Urząd Miasta w Piotrkowie poinformował o podpisaniu umowy z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi na realizację wymiany pieców - z węglowych na bardziej przyjazne dla środowiska. Dofinansowanie z funduszu ma sięgnąć 2 miliony złotych. Kwota ma zostać wpisana do budżetu na ostatniej wakacyjnej sesji Rady Miasta.
Będą pieniądze na wymianę pieców. Tak wygramy ze smogiem?
Urząd Miasta przystępuje do „Programu Ograniczania Niskiej Emisji". Dzięki temu piotrkowianie mogą otrzymać 40% dofinansowania na wymianę pieców w przydomowych kotłowniach.

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat