Artykuły do tagu: PGE

Pomagają wolno żyjącym kotom
W ramach wolontariatu pracowniczego PGE "Pomagamy" przedstawiciele fundacji PGE oraz "Miasto Kotów" przygotowują 30 budek dla kotów z regionu piotrkowskiego, które zostaną rozdane wśród społecznych opiekunów.
Rodziny zastępcze świętowały w hali Relax
To z okazji Dnia Rodzicielstwa Zastępczego, który w tym roku opatrzono hasłem „Moc, energia i rodzina”. Wszyscy, którzy w piątek 18 maja uczestniczyli w imprezie nie mogli narzekać na brak atrakcji. Do Piotrkowa zawitali bowiem siatkarze PGE Skry Bełchatów oraz tancerka i aktorka Agnieszka Kaczorowska.
Odwołali prace ze względu na mróz
Mamy dobrą wiadomość m.in. dla mieszkańców ul. Witosa w Piotrkowie, gdzie PGE zaplanowało na dziś wyłączenie prądu. Ze względu na mróz, prace zostały odwołane.
Aż 45 razy od czwartku do piątkowego poranka wyjeżdżała piotrkowska straż pożarna. Interwencje miały związek, rzecz jasna, z pierwszym w sezonie atakiem zimy. W wielu gospodarstwach w powiecie nadal nie ma prądu i, co gorsza, jego dostawy zostaną wznowione dopiero jutro.
Orkan Grzegorz. Dostawy prądu w regionie wznowione
W niedzielę informowaliśmy o dość łagodnym przebiegu orkanu Grzegorz w naszym regionie. Gospodarstwa, dachy i domy nie uległy zniszczeniom, większość zgłoszeń dotyczyła powalonych drzew czy słupów energetycznych. To oczywiście, wiąże się ze wstrzymaniem dostaw prądu - jeszcze w poniedziałek wszystkie z nich mają zostać usunięte.
W mieście i powiecie wszyscy mają już prąd? [AKTUALIZACJA]
Jak zapewniają przedstawiciele PGE, w Piotrkowie i powiecie piotrkowskim prąd popłynął już do wszystkich gospodarstw. Prądu może nie być jeszcze w niektórych miejscach w Bełchatowie i powiecie bełchatowskim. Wielu słuchaczy Strefy FM skarżyło się, że przez kilka dni po przejściu orkanu Ksawery nie mogli dodzwonić się na 991, ani żaden inny numer telefonu.
Odnowione laboratorium językowe na UJK
Odnowione laboratorium językowe oddała dziś do użytku filia Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Piotrkowie Tryb. Jego wyposażenie kosztowało ok. 20 tys zł i było możliwe dzięki wsparciu PGE GiEK z Bełchatowa.
500 finalistów zmierzy się w niedzielnym wyścigu w KWB Bełchatów
Na rozpoczęcie 4. edycji Red Bull 111 Megawatt niecierpliwie czekali entuzjaści brudnego sportu z całego świata. Malownicze tereny Kopalni PGE zamieniły się w motoryzacyjny raj z piekielnie trudnym torem, tętniącym życiem miasteczkiem zawodów i gorącą atmosferą. Nie zabrakło widowiskowych przejazdów, spektakularnych wywrotek i twardej sportowej rywalizacji. Kurz z ziemi podniosło blisko 1000 motocykli, a nieliczne chmury rozgoniły podniebne akrobacje. Kolejny zastrzyk emocji już w niedzielę podczas wielkiego finału z udziałem 500-set najlepszych zawodników
Czy rząd zrezygnuje z inwestycji w Złoczewie? Co z
Niedługo skończą się zasoby węgla brunatnego w okolicach Bełchatowa, dlatego od lat mówi się o wydobywaniu tego surowca ze złoża pod Złoczewem. Wówczas wiele miejsc pracy w regionie zostałoby uratowanych. Tymczasem rządzący nie podjęli jeszcze żadnej oficjalnej decyzji w tej sprawie. Do sprawy wracają dziennikarze wtorkowej „Rzeczpospolitej” (dodatek „Ekonomia i Rynek”).
Kilkadziesiąt tysięcy gospodarstw bez prądu
Intensywne opady śniegu i silny wiatr spowodowały liczne awarie sieci energetycznych, z którymi zmagają się mieszkańcy m.in. gmin Gorzkowice i Sulejów, a także powiatu radomszczańskiego.

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat