Artykuły do tagu: Olimpiada

Przedszkolaki rywalizowały w Witowie
Biegi w workach, tor przeszkód, rzucanie piłeczką do celu - w takich konkurencjach zmierzyły się dzieciaki z gminy Sulejów podczas I Sportowej Olimpiady Przedszkolaka, która odbyła się w hali sportowej przy Szkole Podstawowej w Witowie.
Karolina z „Budowlanki” przeciera szlaki
Karolina Mirż - uczennica III klasy Technikum Budowlanego w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych i Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych nr 3 w Piotrkowie zakwalifikowała się do Finału Centralnego XXXI Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Budowlanych.
Ostatni trening naszej olimpijki w rodzinnym mieście
W tomaszowskiej Arenie Lodowej w środę odbył się ostatni trening Karoliny Bosiek - jedynej reprezentantki naszego regionu - przed wyjazdem na Igrzyska Olimpijskie w południowokoreańskim Pjongczangu. Niedługo po nim rozpoczął się briefing prasowy z udziałem zawodniczki, trenera Wiesława Kmiecika, byłego tomaszowskiego łyżwiarza Jaromira Radke oraz prezydenta Tomaszowa Marcina Witko.
Czworo uczniów „Chrobrego” w finale LXVIII Olimpiady Matematycznej
Do finału LXVIII Olimpiady Matematycznej zakwalifikowało się jest pięcioro uczniów z województwa łódzkiego, w tym czworo z I Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Chrobrego w Piotrkowie.
Trzymamy kciuki za piotrkowskich uczniów
Co roku powiększa się rodzina szkół ponadgimnazjalnych związanych z projektem „Lekcje z ZUS”. W tym roku szkolnym kolejne piotrkowskie szkoły przystępują do Olimpiady z wiedzy o ubezpieczeniach społecznych.
Powalczą o zwolnienie z teorii
"Zwolnieni z teorii" to ogólnopolska akcja, której celem jest rozwój praktycznych umiejętności uczestników z zakresu zarządzania projektami oraz inspiracja do aktywności społecznej. Choć zapisy do następnej edycji ruszają dopiero we wrześniu, to czwórka młodych uczniów - wśród których jest piotrkowianka - już teraz ruszyła z projektem, za sprawą którego chciałaby promować czytelnictwo.
Rio. Srebrny medal podopiecznego Szymona Koguta
Mark Madsen, podopieczny piotrkowianina Szymona Koguta zdobył srebrny medal w kategorii 75 kg w zapasach w stylu klasycznym podczas Igrzysk Olimpijskich w Rio de Janeiro. Były zapaśnik AKS Piotrków jest od wielu lat trenerem reprezentacji Danii.
Wachowicz ostro o olimpijczykach
Gościem programu "O tym się mówi" na antenie Strefy FM był olimpijczyk z Monachium z 1972 roku, piotrkowianin Włodzimierz Wachowicz. Nie szczędził on słów krytyki trenerowi reprezentacji Polski w piłce ręcznej Tałantowi Dujszebajewowi po przegranym 32:34 meczu z Brazylią. I nie tylko jemu...
Medale piotrkowian na Olimpiadzie
Zarówno zapaśniczki, jak i zapaśnicy piotrkowskiego Atletycznego Klubu Sportowego wrócili z finałów XXII Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży z medalami. Chłopcy rywalizowali w Lubawie, a dziewczęta w Olsztynie.
W
W I Liceum Ogólnokształcącym w Piotrkowie rozgrywał się w sobotę II Etap Olimpiady o Diamentowy Indeks Akademii Górniczo-Hutniczej.

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat