Artykuły do tagu: Manifest

Tomaszów Mazowiecki zadba o pszczoły
Władze Tomaszowa postanowiły podjąć działania mające pomóc pszczołom. Miasto podpisało w czerwcu deklarację popierającą Manifest Gmin Przyjaznych Pszczołom.
Pod biurem poselskim Prawa i Sprawiedliwości w Rynku Trybunalskim doszło do symbolicznego protestu. Uczestnicy manifestacji zapalili symboliczne znicze. To reakcja na czwartkowe wydarzenia z Placu Defilad w Warszawie. Przypomnijmy, w czwartek po południu mężczyzna dokonał tam próby samospalenia.
Gdyby nie feminizm, Pawłowicz nie miałaby prawa głosu
Trzeba zmieniać nie tylko prawo, ale i ludzką mentalność - mówi Maria Malczyk, feministka i jedna z inicjatorek „czarnego protestu” (październik 2016) i Strajku Kobiet (marzec 2017) w Piotrkowie. 3 października kobiety po raz kolejny spotkają się na Krzywdzie. Nie będzie jednak pikiety i przemówień. "Dziewuchy" będą zbierać podpisy poparcia dla projektu ustawy "Ratujmy kobiety" i organizują pomoc dla kobiet przebywających w piotrkowskiej noclegowni.
Kto jeszcze pamięta to święto?
Jeszcze w 1989 roku w Polsce świętowano hucznie ten dzień. 22 lipca to było w PRL-u święto państwowe. W całym kraju odbywały się okolicznościowe uroczystości, organizowano festyny, których nie brakowało również w Piotrkowie. 6 kwietnia 1990 Sejm zdecydował jednak, że Święto Odrodzenia Polski zostaje zniesione.
08.03.2017 18:37
Manifa w Piotrkowie
Podkreślały, że to nie jest protest antyrządowy, a przedstawienie żądań, a tym głównym są równe prawa. Choć strajk zorganizowano w Dzień Kobiet, uczestniczyli w nim również – i to licznie – mężczyźni. W sumie w parku Jana Pawła II zebrało się kilkaset osób. Co najmniej.
Manifestowali przeciw obniżkom płac
W Bełchatowie ponad tysiąc osób manifestowało przeciwko polityce PGE i obniżkom pensji – również w spółkach zależnych od koncernu PGE GiEK.
Radomszczanin podejrzewany o podpalenie strażnicy
Zatrzymany 22-letni mężczyzna podejrzewany o podpalenie budki strażnika przed ambasadą Federacji Rosyjskiej to mieszkaniec Radomska.
Protest przeciwko władzom miasta zorganizuje grupka bełchatowian. Według organizatorów manifestacji, w mieście dzieje się źle, dlatego chcą w ten sposób pokazać swoje niezadowolenie.
Pracownicy piotrkowskiego sądu boją się likwidacji Sądu Okręgowego w Piotrkowie.
Piotrków przeciw ACTA – nielegalna manifestacja
Grupka młodzieży z Piotrkowa i okolic postanowiła przyłączyć się do manifestacji przeciw ACTA. W piątek po południu z kilkoma transparentami wyrażali swoje niezadowolenie przed piotrkowskim magistratem. Na miejsce przyjechała policja. Zgromadzeni nie mieli pozwolenia na manifestację.

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat