Artykuły do tagu: Karnawal

Nie ma Tłustego Czwartku bez pączków
Z toffi, czekoladą, marmoladą, serem, a może ze słoniną, boczkiem i mięsem? Pączki to tradycyjny przysmak na Tłusty Czwartek, ale zwyczaj jedzenia ich ze słodkim nadzieniem pojawił się w Polsce dopiero w XVI wieku.
Koncert Karnawałowy na UJK
Filia UJK w Piotrkowie i Państwowa Szkoła Muzyczna w Piotrkowie zapraszają w czwartek, 25 stycznia, na Koncert Karnawałowy, który odbędzie się w auli uniwersytetu przy ulicy Słowackiego. Wstęp wolny! Początek wydarzenia o godzinie 18.00.
Sulejów dla Pokoleń zaprasza na bal karnawałowy
Stowarzyszenie Sulejów dla Pokoleń zaprasza wszystkie dzieci wraz z opiekunami na bal karnawałowy.
Karnawałowa Strauss Gala zawita do Piotrkowa
Na wielbicieli twórczości Johanna Straussa oraz opery i operetki czeka nie lada gratka. Już pod koniec stycznia w Piotrkowie odbędzie się Karnawałowa Strauss Gala. Na scenie MOK-u wystąpią znakomici soliści scen polskich i europejskich.
Timbaila i Sejf zapraszają na Latino Party
Jeśli karnawał, to tylko w gorących rytmach latino, tylko ze szkołą tańca Timbaila i oczywiście tylko w klubie Sejf!
Zapraszają na Koncert Karnawałowy
Ośrodek Edukacji Artystycznej MOK zaprasza mieszkańców Piotrkowa Trybunalskiego na Koncert Karnawałowy w wykonaniu Miejskiej Orkiestry Dętej pod batutą Roberta Fijałkowskiego.
Zjedz pączka, bo inaczej zjedzą cię komary!
Dziś tłusty czwartek. Jak podchodzimy do tego dnia? I skąd wzięła się ta tradycja?
W Grabicy przypomnieli dawne święta i tradycje
Koniec karnawału jest okazją do przypomnienia miejscowej tradycji ludowych ostatków. W gminie Grabica tradycję tą pielęgnuje młodzież ze wsi Boryszów, która corocznie w trzynastoosobowym składzie już od wczesnych godzin rannych w barwnych strojach, z turoniem i diabłem na czele odwiedza lokalne domostwa i instytucje.
Karnawałowe szaleństwo w OEA
Zabawy i atrakcje związane z feriami dobiegły do finiszu, podopieczni Ośrodka Edukacji Artystycznej Miejskiego Ośrodka Kultury kończące się ferie zwieńczyli karnawałowym balem. Tanecznym krokiem w rytm egzotycznej salsy bawili się na niesamowitej i barwnej imprezie.
Już 9 stycznia gratka dla miłośników muzyki. Podczas “Koncertu Karnawałowego” w Miejskim Ośrodku Kultury w Piotrkowie wystąpią: Piotrkowska Orkiestra Kameralna pod kierunkiem Ewy Izydorczyk-Grzelak, Chór Towarzystwa Śpiewaczego im. St. Moniuszki w Radomsku pod dyrekcją Macieja Salskiego oraz soliści Teatru Wielkiego w Łodzi: Olga Moroszek – mezzosopran, Dominik Sutowicz – tenor. Koncert poprowadzi Krzysztof Zygma.

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat