Artykuły do tagu: IIWS

Nowe święto państwowe obchodzono także w Piotrkowie
Powiat piotrkowski pamięta o mieszkańcach wsi zamordowanych podczas II wojny światowej. Dzień Walki i Męczeństwa Wsi Polskiej, czyli nowo ustanowione święto państwowe obchodzono także w naszym regionie. Z tej okazji w siedzibie Starostwa Powiatowego odbyła się konferencja naukowa poświęcona historii chłopów zaangażowanych w walkę zbrojną lub pomoc partyzantom.
Niebezpieczne znalezisko w Sulejowie
Na placu po byłym przedszkolu podczas prac związanych z rewitalizacją robotnicy natknęli się na niewypał z II wojny światowej. Jest to granat RPG-40 produkcji rosyjskiej.
We wtorek w Sulejowie odbył się Pierwszy Apel Pamięci zorganizowany przez Stowarzyszenie Młody Sulejów dla Pokoleń w 73. rocznicę bombardowania miasta. Spotkanie rozpoczęto minutą ciszy, którą zgromadzeni uczcili pamięć sulejowian poległych we wrześniu 1939 roku.
Pamiątki tragicznego Września 39
Pogorzelisk krwawego Września 1939 roku dawno już nie ma. Odchodzą świadkowie tamtych dni, czas zaciera nawet najboleśniejsze wspomnienia.
4 września o godz. 17.00 na Placu Straży w Sulejowie Stowarzyszenie Młody Sulejów dla Pokoleń organizuje Pierwszy Apel Pamięci w 73. rocznicę bombardowania Sulejowa.

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat