Artykuły do tagu: Finanse

finanse, pożyczki np. Jak być świadomym pożyczkobiorcą?
Przed dokonaniem ostatecznej transakcji z firmą pożyczkową konieczne jest nie tylko wnikliwe czytanie ofert, ale też wszystkich towarzyszących im dokumentów. Rodzaj oferowanych usług jest tak szeroki, że bez dokładnej analizy trudno dopasować pożyczkę najbardziej odpowiadającą naszym potrzebom. Trzeba też zwrócić uwagę na to, by pożyczka była dopasowana do naszych faktycznych możliwości, w przeciwnym razie możemy wpaść w spiralę zadłużenia. Należy sprawdzić wiarygodność firmy, na której usługi się zdecydujemy. Jeśli nie jesteśmy w stanie zweryfikować jej autentyczności, nie zawierajmy transakcji. Instytucje finansowe rzeczywiście funkcjonujące są zarejestrowane w bazie RFP, z którą każdy konsument może się zapoznać.
Czym są zakłady bukmacherskie i kto może w nich wygrywać?
Wielu Polaków interesuje się różnymi formami w postaci gier i zakładów, dzięki którym może powiększyć domowy budżet. Nie bez znaczenia jest fakt, że taki sposób pozyskiwania gotówki dostarcza zastrzyku adrenaliny i ryzyka, a więc emocji potrzebnych w codziennym życiu szczególnie panom. Generalnie zakłady bukmacherskie stanowią rodzaj inwestycji nadwyżek gotówki, są jednak obarczone ryzykiem jej utraty. Dodajmy, inwestycji dość ryzykownej, mogącej jednak przynieść w sytuacji wygranej pokaźne zasoby. Dlatego też stopień zaangażowania finansowego w zakłady bukmacherskie powinien być skorelowany z zasobnością danej osoby i środkami, które na pewno możemy zainwestować bez obaw.
Jak osiągnąć niezależność finansową? Poznaj wskazówki, które Ci to ułatwią
Dla wielu osiągnięcie niezależności finansowej i przejście na wcześniejszą emeryturę wydaje się mrzonką. Piękną, ale niemożliwą do osiągnięcia. Tymczasem istnieją przykłady osób, które dzięki ciężkiej pracy i dyscyplinie finansowej osiągnęły niezależność jeszcze przed 40. Dziś podpowiemy, jak można zbliżyć się do tego celu.
Piotrków Trybunalski po ratingu. Jak wypadliśmy?
Kondycja finansów Piotrkowa Trybunalskiego jest niezła. Miasto w sposób rozsądny wydaje pieniądze z budżetu, a dług trzyma w ryzach. Wszystko to wynika z ratingu, czyli oceny stanu finansów miasta, którą na zamówienie magistratu przeprowadziła agencja INC Rating.
Jak nie zbankrutować na studiach?
W czasie studiów na uczelni wyższej dla wielu osób rozpoczyna się okres większej kontroli finansowej lub niezależności finansowej od rodziców. W takim momencie należy dokładnie zastanowić się jakie decyzje powziąć, aby zadbać o nasz budżet w należyty sposób i nie musieć zaciskać pod koniec każdego miesiąca pasa. Oto kilka z możliwych do wykorzystania strategii, które pozwolą na lepsze wykorzystanie posiadanego portfela.
Wiarygodność finansowa pomaga w otrzymaniu pożyczki
Wiarygodność finansowa to jeden z głównych czynników decydujących o przyznaniu pożyczki. Dotyczy tego, jak radziliśmy sobie z dotychczasowymi zobowiązaniami. Stanowi tym samym informację dla pożyczkodawcy na temat naszej wypłacalności. Jeśli w przeszłości miewaliśmy problemy z regulowaniem zobowiązań wobec wierzycieli, będziemy mieć trudności z pozytywnym rozpatrzeniem naszego wniosku. Z tego powodu tak ważne jest budowanie zdolności kredytowej. Wtedy łatwiej otrzymać pieniądze, o które ubiegamy się u pożyczkodawcy.
Oszczędzaj na opłacaniu rachunków – Twój czas i Twoje pieniądze
Gdzie Piotrkowianie opłacają rachunki? Czy robią to tanio, szybko i bezpiecznie? W dobie internetu najtańszym sposobem na opłacenie swoich rachunków jest korzystanie z bankowości internetowej banku, w którym posiada się konto. Najczęściej przelewy są wtedy darmowe. Przelewy może i tak, ale czy utrzymanie takiego konta nic nas nie kosztuje? Z tym jak wiemy bywa różnie.
Jak zarobić na wynajmowaniu mieszkaniu? Pomyśl o studentach!
Kupno mieszkania na wynajem to wciąż opłacalna inwestycja – w przeciągu ostatnich kilku lat podwoiła się w Polsce liczba osób, które je wynajmują. Jest to opłacalne przede wszystkim pod kątem wynajmu studentom - co trzeci wynajmowany lokal zamieszkiwany jest właśnie przez tę grupę. Gdzie kupić mieszkanie na wynajem i czym kierować się przy wyborze nieruchomości?
Jak zabrać się za oszczędzanie – przegląd ofert lokat dostępnych obecnie w bankach
To, czy zaczniemy oszczędzać teraz czy nie, zdecyduje o tym, czy będziemy mieli co włożyć do garnka na starość. W dzisiejszych czasach, oszczędzanie z myślą o emeryturze staje się koniecznością. Chyba już nikt nie wierzy w to, że państwo wypłaci godziwe emerytury za kilkanaście lat. Dlatego też warto samemu zainteresować się kwestią oszczędzania pieniędzy.
Co robić, gdy nie ma się pieniędzy na spłatę pożyczki krótkoterminowej?
Pożyczki krótkoterminowe są aktualnie najprostszym sposobem na pozyskanie dodatkowej gotówki. Ponieważ zwykle udzielane są przez internet, cała procedura ich udzielania trwa zaledwie kilka minut.

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat