Artykuły do tagu: Czas

100 lat OSP w Łazach Dużych
Ochotnicza Straż Pożarna w Łazach Dużych świętuje swoje 100-lecie. Z tej okazji 10 czerwca zorganizowana zostanie uroczystość obchodów jubileuszu połączoną z piknikiem rodzinnym. O godzinie 11.30 odprawiona zostanie msza święta w kościele w Milejowie, zaś oficjalne otwarcie wydarzenia zaplanowane zostało na godzinę 13.30.
Pamiętajcie o zmianie czasu!
W nocy z 24 na 25 marca będziemy spać o godzinę krócej. Musimy przestawić zegarki z godz. 2 na 3.
Zwierzaki też zasługują na udane święta
Około 100 kg karmy dla zwierzaków zebrano podczas kolejnej akcji, zorganizowanej przez czlonków Stowarzyszenia Czas na Piotrkowskie. Zbiórka odbyła się w środę w piotrkowskim Centrum Handlowego ECHO. Tymczasem w piotrkowskim Schronisku dla bezdomnych zwierząt trwa zbiórka w ramach akcji Wigilia dla zwierząt.
Ach, na plażach, być na plażach Zanzibaru - Wybierz się na wczasy all inclusive!
Za oknem szaro i zimno. Ciemne poranki i równie szybko zapadający zmrok zachęca jedynie do relaksu przed telewizorem i wylegiwania się w łóżku. Jeśli Ty również tak masz, pora wziąć zasłużony urlop, aby naładować baterie i powrócić do pracy z nową energią. Kierunek – Zanzibar!
Czy zmiana czasu ma sens?
Jej praktyczny i wymierny jej efekt jest taki, że w najbliższy weekend, a konkretnie z soboty na niedzielę, śpimy dłużej. Jednym z najważniejszych argumentów za jej wprowadzeniem jest jednak oszczędność energii i maksymalne wykorzystanie światła słonecznego. Czy rzeczywiście oszczędzamy na zmianie czasu?
Zmieniać czy nie zmieniać?
Wkrótce zmiana czasu. Kolejna. I po raz kolejny powraca pytanie, czy potrzebna. Ostatnio za sprawą posłów PSL.
Sekundniki trafią na ulicę Wojska Polskiego
Liczniki czasu na skrzyżowaniach z sygnalizacją świetlną wracają na piotrkowskie ulice. Urządzenia pojawią się w ciągu ulicy Wojska Polskiego.
Wsparcie Uniwersytetów Trzeciego Wieku
Projekt Wydziału Filologiczno-Historycznego piotrkowskiej Filii UJK, zatytułowany „Nasza mała ojczyzna – w poszukiwaniu utraconego czasu”, skierowany do seniorów uczestniczących w zajęciach Uniwersytetu Trzeciego Wieku otrzymał dofinansowanie w kwocie 230 tys. zł z Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego.
Liczniki czasu wrócą na skrzyżowania!
Jeszcze do niedawna ich obecność na skrzyżowaniach była kwestionowana. Wszelkie wątpliwości zostały jednak już rozwiane. Zarządcy ruchu znów będą mogli instalować liczniki czasu przy sygnalizacjach świetlnych.
Podczas zakupów możesz pomóc zwierzakom
Czas na zwierzaki - to hasło akcji, którą w weekend zorganizują przedstawiciele stowarzyszenia Czas na Piotrkowskie. Każdy kto w sobotę lub niedzielę będzie robił zakupy w Centrum Handlowym Echo w Piotrkowie, przy okazji będzie mógł wrzucić od koszyka coś dla zwierzaków z piotrkowskiego schroniska.

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat