Artykuły do tagu: Cieplo

Będzie zimno we wschodniej część Piotrkowa
W czwartek 15 marca w Piotrkowie usuwana będzie awaria sieci ciepłowniczej. Prace spowodują przerwę w dostawie ciepła dla całej wschodniej części miasta.
Dlaczego warto zainstalować w swojej kotłowni kocioł 5 klasy?
W blisko 70 procentach domów jednorodzinnych do ogrzewania wykorzystuje się kotły o niskiej efektywności spalania. Materiałem, który do nich wykorzystujemy jest często niskiej jakości węgiel, muł, flot, a nawet śmieci. Zanieczyszczenie powietrza, które w ostatnich miesiącach jest głównym tematem medialnym jest m.in. efektem naszych zwyczajów grzewczych.
Radni PiS z piotrkowskiej Rady Miasta na środowej sesji nie poprą projektu budżetu miasta na 2018 rok. Łukasz Janik i Grzegorz Lorek zapowiedzieli to na wtorkowym spotkaniu z mediami przy placu Pofranciszkańskim. Wszystko, rzecz jasna, przez mediatekę i obciążenie budżetu związane z jej budową.
Wyciek kwasu na terenie ciepłowni
Zbiornik z kwasem solnym rozszczelnił się na terenie piotrkowskiej ciepłowni. Ewakuowano pracowników zakładu, a na miejscu pojawiły się odpowiednie służby. Na szczęście to tylko scenariusz ćwiczeń.
Nie będzie ciepłej wody do czwartku
Do czwartku wieczorem mieszkańcy osiedli Piastowska, Jagiellońska i Targowa w Piotrkowie muszą liczyć się ze wstrzymaniem dostawy ciepła. Utrudnienia związane są z awarią, nad usunięciem której pracują pracownicy MZGK.
Przerwa w dostawie ciepła!
Remont sieci ciepłowniczych na pięciu piotrkowskich osiedlach miał rozpocząć się w czwartek, 20 kwietnia... Prace zostały jednak przełożone na przyszły wtorek. Miejski Zakład Gospodarki Komunalnej tłumaczy to "troską o dobro mieszkańców" i "gwałtownym ochłodzeniem".
Ilu piotrkowian zainteresowanych wymianą ogrzewania?
Zainteresowanie programem wymiany ogrzewania przeszło najśmielsze oczekiwania organizatorów. Piotrkowianie złożyli bowiem do Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska ponad 300 wniosków o dopłaty. Pośrednikiem w załatwianiu sprawy jest Urząd Miasta.
Drożej za ciepło w Piotrkowie
Od 10 marca obowiązują w Piotrkowie nowe taryfy dla odbiorców ciepła.
Uwaga! Przerwa w dostawie ciepła
Do wieczora mieszkańcy bloków m.in. ul. Tuwima, Kostromskiej czy Dmowskiego muszą liczyć się z przerwą w dostawie ciepła.
Nadzwyczajna dyskusja o ciepłownictwie w Piotrkowie
Majątek ciepłowniczy wart jest dziś 34 mln zł. Jego wartość z każdym rokiem, (ba, nawet miesiącem) maleje. Do 2023 roku musimy zmodernizować całą infrastrukturę. Sprawom ciepłownictwa w Piotrkowie Trybunalskim poświęcono poniedziałkową nadzwyczajną sesję Rady Miasta, którą zwołano na wniosek radnych Prawa i Sprawiedliwości. Sesję, która – nie ukrywajmy – nie wniosła nic nowego w temacie.

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat