Artykuły do tagu: Aeroklub

Zobaczyli Wolbórz z lotu ptaka
Członkowie Wolborskiego Towarzystwa Kultury i Turystyki, znani w regionie z organizowania rowerowych wycieczek, tym razem z nieco innej perspektywy oglądali Wolbórz.
Święto Lotnictwa Polskiego uczcili także w Piotrkowie
Dzień lotników cywilnych i wojskowych oraz osób związanych z przemysłem lotniczym obchodzony jest w rocznicę zwycięstwa kpt. pilota Franciszka Żwirki oraz inż. pilota Stanisława Wigury w międzynarodowych zawodach samolotowych Challenge 1932. Z tej okazji na terenie Aeroklubu Ziemi Piotrkowskiej odbyła się uroczysta zbiórka, podczas której odegrano Hymn Lotników Polskich i przypomniano postać patrona, gen. Stanisława Karpińskiego.
07.12.2017 07:11
Mikołaje prosto z nieba
Dwudziestu czterech Mikołajów wyskoczyło z samoloty Sky Van na piotrkowskim niebie. Sky Force Polskie Centrum Spadochronowe na lotnisku Aeroklubu Ziemi Piotrkowskiej zorganizowało mikołajkowe Hangar Party. W spotkaniu uczestniczyło ponad 120 pilotów, skoczków spadochronowych i przyjaciół tej największej strefy zrzutu w Polsce.
Atak terrorystyczny, awaryjne lądowanie i ratowanie rannych na lotnisku w Piotrkowie
Terrorysta przystawił nóż do gardła pilota, na pokładzie samolotu Skyvan było kilkadziesiąt osób. Maszyna musiała lądować awaryjnie, niektórzy pasażerowie wyskakiwali z samolotu, niektórym nie otworzył się spadochron. Było wielu rannych. Do tego lądujący Skyvan zahaczył o stojący na płycie lotniska samochód, doszło do pożaru.
01.08.2017 08:28
Latali nad Zalewem
Dwa samoloty akrobacyjne EDGE 540 latające dla Red Bull`a i śmigłowiec Bolkow BO105 latały w minioną niedzielę nad Zalewem Sulejowskim.
28.07.2017 06:38
AIR-2-AIR w Aeroklubie
W niedzielę 30 lipca na lotnisko Aeroklubu Ziemi Piotrkowskiej zjadą najlepsi w Polsce fotografowie specjalizujący się w fotografowaniu samolotów w locie.
Festiwal FLY FEST ZA NAMI!
Czwarta edycja festiwalu Fly Fest zakończona. Tradycyjnie festiwal odbywał się na płycie lotniska Aeroklubu Ziemi Piotrkowskiej. Prowadził go Tadeusz Sznuk.
FLY FEST już w ten weekend!
Już po raz czwarty spotkamy się na lotnisku Aeroklubu Ziemi Piotrkowskiej. W programie dużo samolotów w powietrzu i na ziemi oraz wiele innych atrakcji. Zapraszamy na największy lotniczy piknik w centralnej Polsce.
07.11.2015 10:08
Odlotowy pomysł powiatu
Powiat piotrkowski będzie kształcić lotników. Już w przyszłym roku w szkołach, których organem prowadzącym jest Starostwo mają zostać uruchomione dedykowane żegludze powietrznej kierunki kształcenia. Istniejący od ponad 100 lat Aeroklub Ziemi Piotrkowskiej z lotniczymi tradycjami, ogromnym doświadczeniem i wykwalifikowaną kadrą instruktorską zapewni praktyczną naukę zawodu, natomiast baza dydaktyczna będzie się znajdować w powiatowych placówkach oświatowych.
Uczczą pamięć pioniera spadochroniarstwa
Z okazji 90. rocznica tragicznej śmierci Węgra Eugeniusza Sziklay’a w Piotrkowie Trybunalskim, Komitet Organizacyjny wraz z honorowym konsulem generalnym Węgier i Aeroklubem Ziemi Piotrkowskiej postanowili przypomnieć i uhonorować postać pioniera światowego spadochroniarstwa.

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat