Moszczenica

Ustaw lokalizację
Koniec remontu ulicy Kosowskiej w Moszczenicy
To była jedna z najważniejszych inwestycji drogowych w gminie. Oprócz nowej nawierzchni wybudowano, chodniki, drogę rowerową i duży parking przy Urzędzie Gminy.
Wyjątkowe rasy gołębi w Moszczenicy
Najpiękniejsze gołębie rasowe przez cały weekend można zobaczyć w hali sportowej w Moszczenicy. Na wystawie znalazło się około 600 wyjątkowych okazów, poza tym są również papugi, kanarki i drób ozdobny.
Wystawa gołębi rasowych w Moszczenicy
27 gatunków gołębi rasowych będzie można podziwiać w najbliższy weekend w Moszczenicy. Wystawa rozpocznie się o godzinie 8.00 w hali sportowej przy ul. Spacerowej 15.
OSP Rękoraj z lepszym wyposażaniem
Nowy sprzęt - częściowo sfinansowany przez Urząd Marszałkowski - otrzymali strażacy z jednostki OSP w Rękoraju. Bardzo im się przyda, ponieważ ta jednostka znajduje się w Krajowym Systemie Ratowniczo-Gaśniczym i tamtejsi strażacy są pierwsi na miejscach wypadków, do których dochodzi na drogach pomiędzy Głuchowem a Piotrkowem Trybunalskim.
Sesja inauguracyjna Rady Gminy Moszczenica
Nowo wybrani radni i wójt odebrali zaświadczenia o wyborze oraz złożyli ślubowanie. Uroczysta sesja odbyła się w sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury. Otworzył ją radny senior - Tadeusz Kowara.
„100 chórzystów na 100 - lecie Niepodległości”
12 listopada w Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu im. Jana Justyny w Moszczenicy odbył się koncert patriotyczny „Śpiewamy dla Niepodległej” w wykonaniu Scholi „Hosanna” działającej przy Parafii Podwyższenia św. Krzyża w Moszczenicy. Zespół wykonał pieśni tradycyjne oraz współczesne.
Licznie zgromadzeni mieszkańcy gminy wspólnie świętowali setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Odsłonięcie pamiątkowego kamienia przed Gminnym Ośrodkiem Kultury w Moszczenicy, odśpiewanie razem z całą Polską hymnu w samo południe, msza za Ojczyznę oraz wspólne zdjęcie to główne punkty rocznicowych uroczystości.
W gminie Moszczenica ruszyła budowa nowej nitki gazociągu
Prace rozpoczęto na odcinku Michałów – Jarosty. To pierwszy z trzech zaplanowanych przez Polską Spółkę Gazownictwa etapów budowy gazociągu w gminie.
Kwestowali na cmentarzu w Moszczenicy
W Moszczenicy zorganizowano już siódmą kwestę na rzecz odnowy cmentarza. Przy trzech bramach przez cały dzień stali wolontariusze ze specjalnie oznaczonymi puszkami. Każda osoba posiadała również specjalny identyfikator.
Będą zbierać datki na renowację cmentarza w Moszczenicy
Kwesta organizowana jest po raz siódmy. Wolontariusze pojawią się 1 listopada przy bramach cmentarza w Moszczenicy. Każdy z nich będzie miał puszkę oznaczoną logo organizatora oraz specjalny identyfikator.

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat