Wszystkie regiony

To wręcz niewiarygodne, ale niestety prawdziwe. Na przestrzeni ostatnich tygodni tomaszowska Komenda Powiatowa Policji odnotowała kilka zdarzeń, w których głównymi bohaterkami okazywały się pijane matki.
Zatrzymanie gangstera ściganego listem gończym
Poszukiwany od blisko 3 lat bandyta wpadł w policyjną zasadzkę w powiecie tomaszowskim. Za popełnione przestępstwa grozi mu kara pozbawienia wolności nawet do 10 lat. Policjanci z Sekcji Kryminalnej Komendy Miejskiej Policji w Piotrkowie Trybunalskim od września 2006 roku rozpracowywali jedną ze zorganizowanych grup przestępczych o charakterze zbrojnym. Gang na terenie całego kraju „trudnił się” napadami rabunkowymi, wymuszeniami rozbójniczymi, kradzieżami z włamaniem do samochodów, domów i mieszkań, handlem bronią, porwaniami dla okupów oraz przemytem i handlem narkotyków na dużą skalę.
Realizowane czynności operacyjne dały podstawę do wszczęcia kilku śledztw nadzorowanych przez Prokuraturę Okręgową w Piotrkowie Trybunalskim.
Piotrkowski poker, czyli jak handlowano meczami
Jeden sędzia zwykł tuż przed rozpoczęciem rundy rewanżowej mawiać: “Marchewka jest droższa na wiosnę” i podwyższał cenę za ustawienie meczu. Drugi zasmakował w wędlinach produkowanych przez sponsora jednej z drużyn naszego regionu, a jeszcze innemu jako łapówkę wręczono… gęsi. Okręg piotrkowski nie był wolny od korupcji. “Korupcja zżera polski futbol” – od kilkunastu dni to zdanie powtarza większość polityków. Zupełnie jakby zjawisko kupowania meczów był czymś absolutnie nowym, jakby dopiero teraz ujrzało światło dzienne, jakby wcześniej nikt o nim nie słyszał, nikt się z korupcją nie spotkał, nikogo do sprzedawania nie namawiano…
Finał PLS: PGE Skra Bełchatów Mistrzem Polski !
PGE Skra Bełchatów po raz czwarty Mistrzem Polski. Po zaciętym trzecim meczu w tie-breaku Skra pokonała Wkręt-met Domex AZS Częstochowa.
Wkręt-met Domex AZS Częstochowa - PGE Skra Bełchatów 2:3
(23:25, 25:18, 21:25, 11:15)
W sobotę, 19 kwietnia "Dzień otwarty" w Urzędzie Skarbowym w Piotrkowie.
Okradziona pasażerka
16.04.2008 10:24
Okradziona pasażerka
O tym, że przez palenie papierosów szkodzi nie tylko zdrowiu, ale też zasobności portfela, przekonała się na własnej skórze pasażerka pociągu relacji Bielsko Biała – Białystok. Gdy kobieta wyszła z przedziału na papierosa z jej torby zniknęły pieniądze i telefon komórkowy na łączną kwotę 340 złotych.
Nierozważne strzelanie z wiatrówek mogło skończyć się tragicznie. Wczoraj w godzinach popołudniowych 36-letni mieszkaniec powiatu nieumyślnie postrzelił z wiatrówki 7-letnią siostrzenicę.
Mają już projekt oraz stosowne pozwolenia, a wkrótce ogłoszą przetarg na realizację zadania. Władze Moszczenicy na ostatni guzik dopięły inwestycję, jaką jest budowa kanalizacji w miejscowościach Baby i Kiełczówka. Jak podkreśla wójt Bogusław Lech, część Bab jest już skanalizowana, zatem czas na rozbudowę sieci.
Jesteś dzieckiem i masz problem? Jesteś dorosłym i widzisz, że prawa dziecka są łamane? Możesz teraz łatwo rozwiązać swój problem. Wystarczy, że poprosisz o pomoc Społecznego Rzecznika Praw Dziecka, który od połowy marca br. działa przy Oddziale Powiatowym Towarzystwa Przyjaciół Dzieci w Piotrkowie.
Muzeum w Piotrkowie Trybunalskim zaprasza na wystawę pt.: „Z bielizną przez pół wieku”. Wystawa zorganizowana została w oparciu o zbiory Centralnego Muzeum Włókiennictwa w Łodzi, a prezentowana będzie w salach piotrkowskiego Muzeum do 11 maja 2008 r.

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat