Wszystkie regiony

Kościół parafialny w Wolborzu przez dwieście osiemdziesiąt jeden lat posiadał zaszczytny tytuł kolegiaty. Lokalne władze kościelne właśnie podjęły starania o jego odzyskanie. Rozmawiamy o tym z dziekanem dekanatu wolborskiego i proboszczem parafii Świętego Mikołaja Biskupa w Wolborzu, ks. kan. Grzegorzem Gogolem.
Zarząd Województwa Łódzkiego przyjął listę sportowców, którzy otrzymają stypendia w związku z wynikami osiągniętymi w 2007 roku. To pierwsze tego typu nagrody dla sportowców z Województwa Łódzkiego przyznane przez Urząd Marszałkowski. W budżecie województwa zarezerwowane zostało na ten cel pół miliona złotych.
Bełchatowscy policjanci wyjaśniają okoliczności pozbawienia wolności 23-letniego mieszkańca gminy Bełchatów.
Tomaszów: Śmierć 12-latka
12- latek zginął pod kołami samochodu. Do tragedii doszło we wtorek wieczorem w Tomaszowie, na ulicy Warszawskiej.
W trosce o prawa dziecka
09.04.2008 10:13
Zarząd Oddziału Powiatowego Towarzystwa Przyjaciół Dzieci informuje o powołaniu Społecznego Rzecznika Praw Dziecka TPD.
Gmina Wola Krzysztoporska ma już studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego.
Wkręt-met AZS Częstochowa pokonał Jastrzębski Węgiel 3:0 w piątym meczu półfinałowym Polskiej Ligi Siatkówki. Częstochowianie zmierzą się ze Skrą w finale PLS.
Docelowo kilka miejscowości zarówno na terenie gminy Sulejów jak i gminy Rozprza miałoby możliwość odprowadzania ścieków do piotrkowskiej oczyszczalni. Wspólny projekt trzech samorządów zakłada bowiem budowę kanalizacji, na której skorzystaliby wszyscy.
Będziemy mieć izbę wytrzeźwień
Już niedługo Komenda Miejska Policji rusza z remontem kolejnej części pomieszczeń, które będą przeznaczone dla zatrzymanych. Tym razem zatrzymanych w stanie nietrzeźwym. W Piotrkowie – po latach przerwy – znów będzie izba wytrzeźwień.
Kalendarzyk kibica
05.04.2008 12:29
III liga 19 kolejka (sobota - 5 kwietnia) 16:00 - Concordia Piotrków - Freskovita-Ruch Wysokie Mazowieckie

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat