Wszystkie regiony

Dobra wiadomość dla wszystkich mieszkańców Bełchatowa poruszających się na wózkach inwalidzkich. Do tych osób skierowane są zajęcia ruchowe pod okiem fachowego rehabilitanta.
Trzy wypadki drogowe, w których ranne zostały trzy osoby to bilans weekendu wielkanocnego na drogach powiatu piotrkowskiego. To w porównaniu z ubiegłoroczną Wielkanocą, kiedy w wypadkach zginęły w naszym regionie aż cztery osoby, wyjątkowo bezpieczne święta. Spokojnie było w Bełchatowie i Tomaszowie Maz., gdzie nie odnotowano żadnego wypadku.
Rodzinne święta naszych VIP-ów
W koszyczkach naszych VIP-ów standard: kawałek chleba, kiełbasa, chrzan, sól, baranek. Jajka malowane albo gotowane w łupinach cebuli. Całość przystrojona borówkami...
Ściga, a sam jak pirat?
11.04.2009 10:24
Ściga, a sam jak pirat?
Nieoznakowane radiowozy, które ścigają piratów drogowych, łamią przepisy ruchu drogowego? Jeśli tak, to policjanci z Piotrkowa i Bełchatowa, którzy takie radiowozy mają, mają też problem. Tym bardziej że niedawno zapadł precedensowy wyrok, w którym sąd bydgoski skazał policjanta za łamanie przepisów drogowych w trakcie pościgu nieoznakowanym radiowozem.
"Bezpieczny weekend Wielkanoc 2009" - pod takim kryptonimem prewencyjne działania rozpoczęła piotrkowska drogówka. Jak zapewnia podinspektor Artur Szczegielniak z Sekcji Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Piotrkowie funkcjonariusze będą przede wszystkim sprawdzać prędkość i trzeźwość kierujących.
Na razie delegacja z Akademii im. Jana Długosza z Częstochowy odwiedziła Bełchatów, by zorientować się w ewentualnych możliwościach założenia tu filii. - Są zainteresowani uruchomieniem studiów dziennych - zdradza Janusz Mękarski, wiceprezydent Bełchatowa. - Myślą o kierunkach, które nie wymagają laboratoriów, np. o wychowaniu fizycznym. A Bełchatów ma dobrą bazę sportową i lokalową.
Agresywny właściciel spokojnych psów ?
W podzelowskiej hodowli psów Tosa Inu doszło do ponownej kontroli. Przypomnijmy, że sprawą zajął się piotrkowski TOZ, po tym jak Grażyna Fałek, prezes oddziału obejrzała makabryczny film, w którym dochodzi do wzajemnego zagryzania psów.
Najpiękniejsze Palmy i Stoły Wielkanocne
Ser opiekany, różnorodne pasztety i jajka podane na setki sposobów – w Gimnazjum w Rozprzy po raz piąty Starostwo Powiatowe w Piotrkowie zorganizowało Przegląd Palm i Stołów Wielkanocnych. Za najpiękniejszą palmę wielkanocną jury przeglądu postanowiło przyznać nagrodę specjalną uczniom Zespołu Szkół Rolniczych w Czarnocinie.
Chciał udowodnić koledze, że wejdzie bez przeszkód na słup energetyczny. Ten "bohaterski" wyczyn skończył się jednak dla 31-letniego bełchatowianina tragicznie. Rażony prądem zginął na miejscu. Wcześniej wraz kolegą spożywał alkohol.
Nadal nie rozpoczęły się prace projektowe przebudowy i modernizacji Rynku Piastowskiego w Rozprzy. Kolejna propozycja i koncepcja projektanta nie znajduje akceptacji społeczeństwa Rozprzy i radnych gminy.

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat