Wszystkie regiony

Najzimniej w Sulejowie: – 28 stopni Celsjusza
Okolice Piotrkowa były najzimniejszym miejscem w województwie łódzkim. W nocy termometry przy gruncie pokazywały prawie - 30 stopni mrozu - poinformował Strefę FM dyżurny synoptyk kraju.
Na "gierkówce" między Kamieńskiem a Hutą Porajską doszło dziś do tragicznego wypadku drogowego, w wyniku którego jedna osoba zginęła na miejscu, a druga walczy o życie. KPP w Radomsku została powiadomiona o tym zdarzeniu przed godz. 13:00.
Nadal nie wiadomo, co stanie się z piotrkowskim Zamiejscowym Ośrodkiem Dydaktycznym Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. Władze łódzkiej uczelni co prawda zawiesiły rekrutację na I rok, nadal jednak prowadzone są zajęcia w budynku, który dla potrzeb dydaktycznych miasto przekazało w 2004 roku. W ubiegłym roku Senat uniwersytecki podjął uchwałę o likwidacji ośrodka, później jednak się z tego wycofał.
Region: Trzęsienie ziemi w powiecie pajęczańskim
Ponownie zatrzęsła się ziemia w naszym regionie. 4,7 stopni w skali Richtera miały wstrząsy sejsmiczne do których doszło dziś o 5:05 w powiecie pajęczańskim.
Na bezpieczeństwie nie można oszczędzać. Z takiego założenia wyszedł burmistrz miasta i gminy Sulejów Stanisław Baryła.
Chociaż wczorajsze opady nie były zbyt intensywne, porywisty wiatr spowodował, że zalegający na polach śnieg znalazł się na wielu drogach gminy Moszczenica.
40 tys. zł - to wysokość strat spowodowanych pożarem, który wybuchł wczoraj wieczorem w jednym z domów na terenie gminy Gorzkowice.
Historia zatoczyła koło. Kolejowy przystanek w gminie Będków w powiecie tomaszowskim powrócił do historycznej nazwy Wolbórka. Przez ostatnie ponad 80 lat nosił nazwę Czarnocin, z czym nie zgadzały się władze gminy Będków.
112 - ten numer znają zapewne wszyscy posiadacze telefonów komórkowych. Dzwoniąc do Centrów Powiadamiania Ratunkowego, można zgłaszać wszelkie wypadki czy sytuacje kryzysowe. Okazuje się jednak, że wiele osób telefonuje pytając np. o adres warsztatu czy sklepu. Dlatego Starostwo Powiatowe w Bełchatowie planuje przeprowadzić kampanię edukacyjno-informacyjną na temat funkcjonowania numeru alarmowego.
Gmina Aleksandrów będzie miała swój herb oraz flagę. Podczas ostatniej sesji radni podjęli uchwałę w sprawie wystąpienia o opinię do Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji na temat wybranego projektu.

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat