Wszystkie regiony

Nieproszeni goście na osiedlu wojskowym w Nowym Glinniku. Mieszkańców terroryzują dziki, które zrobiły sobie stołówkę na trawnikach i placach zabaw. Winę za ten stan ponoszą jednak sami lokatorzy bloków, bowiem to oni rozpoczęli dokarmianie dzików, gdy te były małe.
VIII Spotkania Folklorystyczne Polski Centralnej „Od kujawiaka do oberka” w Sieradzu, XXII Przegląd Kapel i Zespołów Ludowych Stylizowanych im. J. Derlety w Szydłowcu, 43. Ogólnopolski Festiwal Kapel i Śpiewaków Ludowych w Kazimierzu Dolnym to tylko kilka z bardzo wielu konkursów, w których w 2009 roku brała udział Ludowa Kapela „Tkacze” działająca przy GOK w Moszczenicy.
Osiem osób, w tym sześcioro dzieci, zostało rannych w wypadku, do którego doszło w południe w Rękawcu w powiecie tomaszowskim.
Tomaszów pozazdrościł innym miastom regionu i wkrótce także będzie miał nowe tablice informacyjne. Tamtejszy magistrat wdraża bowiem System Informacji Miejskiej.
Powiat piotrkowski ma budżet na 2010 rok. Uchwalili go radni podczas ostatniej w tym roku sesji powiatu piotrkowskiego ziemskiego.
Już w piątek sześć miejscowości w kraju uzyska prawa miejskie. Tym samym liczba miast wzrośnie do 903. Niestety jedyną miejscowością, która otrzymała odmowną odpowiedź z Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji, jest Wolbórz.
Jedna osoba zginęła, a dwie zostały ranne - to tragiczny bilans wypadków drogowych do jakich doszło minionej doby w powiecie piotrkowskim.
- To jest sprawa polityczna - tak posłanka Elżbieta Radziszewska skomentowała poprawki zgłoszone przez posła Artura Ostrowskiego do budżetu państwa na 2010 rok.
Trzy ofiary w trzech różnych miejscowościach to tragiczny bilans ostatnich kilku dni w naszym regionie. Przypuszcza się, że przyczyną tych zgonów może być przedawkowanie alkoholu.
Dla tych, którzy chcą przedłużyć świętowanie, Muzeum Regionalne w Opocznie przygotowało wystawę, na której będzie można zobaczyć, w jaki sposób obchodzono tradycyjne opoczyńskie Boże Narodzenie.

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat