Życzenia i brawa dla przedstawicieli ochrony zdrowia w Światowym Dniu Zdrowia

PAPKraj Wtorek, 07 kwietnia 20208 3950
W Światowym Dniu Zdrowia 7 kwietnia przedstawiciele rządu, parlamentu, instytucji państwowych, samorządu lekarskiego, a także obywatele składają życzenia pracownikom ochrony zdrowia, podkreślając równocześnie ich wkład w walkę z koronawirusem.

Uznanie dla nich można było też wyrazić o godz. 13.00 przyłączając się do akcji BrawaDlaWas!

 

"Obchodzimy dzisiaj Światowy Dzień Zdrowia. Dziękujemy pracownikom służby zdrowia za Waszą pracę, trud i poświęcenie w walce z koronawirusem" – napisano na Twitterze Kancelarii Premiera.

 

Życzenia w mediach społecznościowych przekazali też m.in. resorty zdrowia oraz rodziny, marszałek Sejmu Elżbieta Witek, Narodowy Fundusz Zdrowia, Główny Inspektor Sanitarny, który "bez zbędnego patosu, po prostu i po ludzku" życzył każdemu pracownikowi medycznemu zdrowia.

 

Natomiast prezes Naczelnej Rady Lekarskiej Andrzej Matyja podkreślił, że w tym roku Światowy Dzień Zdrowia ma szczególny charakter.

 

"Panująca pandemia koronawirusa zmieniła życie wszystkich ludzi na całym świecie. Zdaję sobie sprawę, że sytuacja w naszym kraju nie jest optymistyczna – rośnie liczba zakażeń, i tych, których niestety musieliśmy pożegnać. Rozumiem również, że dystans społeczny, który staramy się zachować, pozostając w naszych domach, jest dużym dyskomfortem. Wierzę jednak, że uda nam się to przezwyciężyć. Wspólnie pokonamy koronawirusa" – napisał.

 

Swoje uznanie dla pracowników ochrony zdrowia można było wyrazić w akcji BrawaDlaWas! wychodząc na balkony, czy stając w oknie i bijąc brawo przez minutę. Wziął w niej udział m.in. szef resortu zdrowia Łukasz Szumowski, marszałek Senatu Tomasz Grodzki oraz wicemarszałek Senatu Gabriela Stanecka-Morawska.

 

Akcja zorganizowana została wspólnie przez m.in. przez „Wyborczą”, „Newsweek”, „Fakt”, „Dziennik Gazetę Prawną”, „Rzeczpospolitą”, portale Onet.pl, Interia, radio ZET, RMF FM, wydawnictwa Polska Press i TVN Discovery Polska. (PAP)

 

autorka: Klaudia Torchała


Zainteresował temat?

0

0


Komentarze (8)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

ja ~ja (Gość)08.04.2020 08:32

Bicie braw i recytowanie wierszyków zamiast systematycznej i realnej pracy na rzecz wzmocnienia ochrony zdrowia?
Tylko w debilnym społeczeństwie jest to możliwe. Gratuluję … Oczywiście, w cudzysłowie.

20


też mi cos ~też mi cos (Gość)08.04.2020 08:45

I co komuś po tych oklaskach?Co to dało?Komuś sie ego podniosło?Błazenada.

40


witek ~witek (Gość)08.04.2020 08:22

zanim kolejny raz masowo wyjdziecie na balkon bić brawa, krzyczeć, śpiewać itd, to zastanówcie się, że ktoś wyżej na balkonie może być zarażony i krzycząc i śpiewając emituje ogromne ilości kropelek z wirusem, które spadając lecą po kolejnych balkonach niżej, a wy ochoczo wciągacie je do płuc.

10


gość ~gość (Gość)07.04.2020 19:13

Rodzina adamsow

32


Pamietam. ~Pamietam. (Gość)07.04.2020 19:31

Nie wieżę w szczerość oklasków pisowców jeszcze niedawno pis i tvpis opluwali lekarzy na każdym kroku.

120


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat