ŻuŻu grzechotnik wyruszył w świat

ePiotrkow Sobota, 01 września 201812 12566
W świat, czyli do Grecji. Czworo piotrkowian wyruszyło w piątkowy wieczór do Chalkidiki w ramach rajdu charytatywnego Złombol. Tomek Burakowski, Karolina Maćkowiak, Tomek Kitowski i Jakub Kitowski na południe jadą żukiem.

Ładuję galerię...

Złombol to kilkudniowy charytatywny wyjazd turystyczny. Podróżnicy jadą samochodami socjalistycznymi, komunistycznej produkcji. Pierwsza edycja odbyła się w 2007 roku, a udział wzięły w niej dwie ekipy. Z biegiem lat chętnych było coraz więcej. W 2010 roku załóg było 121, w 2017 już 530, a w tym na pewno padnie kolejny rekord. Uczestnicy rajdu zbierają pieniądze dla dzieci z domów dziecka. W zamian za wpłacone darowizny udostępniają powierzchnie reklamowe na swoich autach. Zebrane środki są przeznaczone dla fundacji „Nasz Śląsk”. Ekipa z Piotrkowa jedzie po raz pierwszy.

 

Wyruszyli w piątek z ulicy Rycerskiej w Piotrkowie, w sobotę o 12.00 muszą być w Katowicach przy Spodku, stamtąd startują do Chalkidiki przez Bałkany. – Nie boimy się, mamy dużo części zapasowych i ludzi na pokładzie, którzy potrafią dać sobie radę ze wszystkim – powiedział nam Tomek Burakowski. – Poza tym żukami jedzie kilkanaście załóg, które miały przygody z poprzednich lat, mają doświadczenie. Mówili, że nie ma problemu z pomocą przy ewentualnych naprawach.

 

Ekipa grzechotnika do Grecji dotrze 5 września. ŻuŻu musi pokonać 1700 km. – W Chalkidiki będzie finał imprezy na polu namiotowym. Wtedy też dowiemy się, ile pieniędzy wpłynęło na wszystkie dzieciaki – dodał Tomek. - Przypominam, że wszystko, co wpłacą darczyńcy, zostanie przeznaczone na domy dziecka.

 

Ekipa ŻuŻu grzechotnika wróci do miasta 13 września.


Zainteresował temat?

6

2


Komentarze (12)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

kjiiuygjfd ~kjiiuygjfd (Gość)01.09.2018 08:36

kompletu narzędzi i zapasowych części coś na pace nie widać :-)/ Szerokości :-)

50


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat