Żółty i Breja nagrali teledysk „Dla Miasta”

ePiotrkow Środa, 10 lipca 201924 6583
Na kanale YouTube pojawiła się nowa produkcja raperów z Dzielnej. Żółty i Breja nakręcili teledysk do utworu „Dla Miasta”. Chcieli w ten sposób pokazać, co udało im się zdziałać dla piotrkowskiej kultury hip hop w ostatnich latach.
fot. Fly High Production

O Łukaszu „Brei” Gruszeckim pisaliśmy kilka miesięcy temu, przy okazji premiery jego piosenki „Dzielna Dom” - utworu opowiadającego o życiu w jednej z piotrkowskich dzielnic. Na YouTube właśnie pojawił się klip do pierwszego wspólnego utworu Brei i Żółtego (Konrad Misztela), pochodzącego z pierwszej solowej płyty Żółtego pt. "8 dni w tygodniu" (2007). - Wtedy nawet nie myśleliśmy o teledysku, ale sam utwór przyjął się nad wyraz dobrze w środowisku lokalnych miłośników rapu – mówią Breja i Żółty. - Odbiór momentami nas zaskakiwał, a podczas koncertów był to nieodzowny element naszego występu. Chociaż od nagrania minęło 13 lat, do dziś dostajemy sygnały, że "Dla Miasta" jest dla niektórych ulubionym numerem na playliście.

 

Na przełomie października i listopada 2007 roku Żółty i Breja kręcili swoje pierwsze video ("Dzielnej Reprezentant") i chociaż byli z niego bardzo dumni, to zdawali sobie sprawę, że kandydatem do Oscara nie było. Robili go sami, wymieniając się aparatami cyfrowymi. W całość materiał zmontował DJ BardzoMiPrzykro, on także jest autorem wszelkich efektów i grafiki na tym obrazie. - Patrząc surowym okiem, nie stało się nic złego, że klip do "Dla Miasta" nie powstał w tamtym okresie, a można pokusić się o stwierdzenie, że wyszło mu na dobre - mówią dziś raperzy.

 

Pierwszy raz pomysł na teledysku zaświtał w głowie Żółtego, kiedy w październiku 2018 roku pokazał utwór znajomym na swoim profilu. Odzew przypomniał o czasach jego świetności i to dało impuls do wymyślenia scenariusza. - Tytuł utworu mówi jasno - działamy "dla miasta", więc na filmie pokażemy, co udało nam się zdziałać dla piotrkowskiej kultury hip hop, bo przecież zleciało już kilka ładnych lat – mówią o idei klipu Breja i Żółty. - Stąd plakaty z koncertów, stare zdjęcia, odnośniki do miejsc, w których odbywały się imprezy organizowane przez nas, a także przez naszych ziomków, m.in. DJ'a Bycza (Agencja PRALNIA, wcześniej RAP ATAK KARTEL), a także Kantka i Szczurka (RRU).

 

Dzisiejszy postęp techniki pozwolił im bez większych problemów zrealizować pomysły, a pomogła w tym firma Fly High Production & Wedding. - Zachęcamy do sprawdzenia i przeniesienia się w czasy, gdy bez promocji w internecie na koncerty przychodziło więcej osób niż gospodarz bloku zbiera na klatce ulotek w miesiąc - mówią raperzy z Piotrkowa.

 

 


Zainteresował temat?

10

8


Komentarze (24)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gość ~gość (Gość)13.07.2019 18:34

Żółty na prezydenta

00


gość ~gość (Gość)12.07.2019 17:36

Może chłopak wreszcie wystąpi na urodzinach Miasta.

00


antyrap ~antyrap (Gość)10.07.2019 22:59

Nie cierpię raperstwa, zwłaszcza naszpikowanego brzydkimi słowami, w którym lubują się małolaty. Kto to wymyślił? Jak słyszę rapowanie, to dostaję dreszczy i uciekam gdzie pieprz rośnie! Co to w ogóle ma być? Wykrzykiwanie głupawych rymowanek z podkładem jakieś tandetnej melodyjni i z wymachiwaniem palcami przed kamerą w obowiązkowym zakapturzeniu. Brrrrrr…. Chyba będzie niedługo koniec świata, jeśli ludziom sie coś takiego podoba.

37


gość ~gość (Gość)11.07.2019 12:21

A mi się nie podobało

20


gościsław ~gościsław (Gość)11.07.2019 11:30

A Szary i Graba?

00


gość ~gość (Gość)10.07.2019 22:24

Gratuluję kolejnego udanego klipu dziękuję że jesteście i gracie dla nas

11


gość ~gość (Gość)10.07.2019 12:03

Pozdrawiam Was chłopaki z e.d.u., fajnie, że widzę Was w teledysku!!!

31


Ziiomeczek ~Ziiomeczek (Gość)10.07.2019 11:17

A ja pozdrawiam prawdziwą ekipę ulicy Dzielnej : Duży Owca, Mały Owca, Duży Grochu, Mały Grochu, Wacek, Czechu, Piasek, Duży Wiewiór, Mały Wiewiór, Edka, Yogiego, Sandała, Mańka - pozdrawiam Was chłopaki ! To były piękne czasy na osiedlu ;)

21


ChłopakZDzielnej ~ChłopakZDzielnej (Gość)10.07.2019 10:53

A kto pamięta jak Kosztel chował piłkę do nogi pod poduszką ?

30


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat