Żółta strefa w powiecie piotrkowskim. Co to oznacza?

Strefa FMRegion Czwartek, 24 września 2020118 47837
Od najbliższej soboty (26 września) powiat piotrkowski zostanie objęty zółtą strefą bezpieczeństwa. Oznacza to, że na jego terenie zostaną wprowadzone ograniczenia. Nie dotyczą one jednak Piotrkowa, który jest osobnym powiatem (tzw. grodzkim).
fot. Ministerstwo Zdrowia

W ostatnich dniach obserwujemy wzrost zakażeń koronawirusem wśród mieszkańców powiatu piotrkowskiego. Dziś (24 września) na terenie powiatu piotrkowskiego sanepid odnotował 6 kolejnych przypadków. Jedna osoba (mieszkanka gminy Sulejów) zmarła. Ministerstwo Zdrowia podjęło więc decyzję o wprowadzeniu na terenie naszego powiatu żółtej strefy bezpieczeństwa. W związku z tym zostaną wprowadzone ograniczenia. 

 

W żółtej strefie nakaz zakrywania ust i nosa obowiązuje w środkach publicznego transportu zbiorowego, w miejscach ogólnodostępnych, jeśli nie można zachować w nich 1,5-metrowego dystansu oraz w miejscach pracy i w zamkniętych pomieszczeniach.

 

W lokalach i ogródkach klienci muszą zakrywać usta i nos do czasu zajęcia przez siebie miejsc, w których będą spożywali posiłki lub napoje. Obsługa zakrywa usta i nos. Przestrzeń wydzielona dla pojedynczej osoby musi wynosić 4 mkw.

 

Jeżeli chodzi o wesela i uroczystości rodzinne, to maksymalna liczba uczestników wynosi 100 osób. Nie trzeba zasłaniać ust i nosa.

 

Na targowiskach obowiązuje nakaz noszenia rękawiczek jednorazowych lub stosowania środków do dezynfekcji rąk przez klientów podczas zakupu towarów lub usług.

 

Zmiany dotyczą także obrzędów religijnych. Jeśli wydarzenie religijne odbywa w kościele, to jest obowiązek zakrywania ust i nosa z wyłączeniem osób sprawujących kult. Jeśli odbywa się na przestrzeni otwartej, uczestnicy (z wyjątkiem osób sprawujących kult) muszą zachować 1,5-metrowy dystans lub zakrywać usta i nos.


Zainteresował temat?

8

12


Komentarze (118)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

a może by tak ~a może by tak (Gość)10.10.2020 17:18

00


Wacław Ościenny ~Wacław Ościenny (Gość)05.10.2020 16:11

Ja podejrzewam, że to właśnie ci, którzy namawiają do bojkotowania zaleceń i negują niebezpieczeństwo utraty zdrowia na skutek zakażenia, spiskują przeciwko społeczeństwu. Spiskowcu! Nie chcesz nosić maseczki, to nie noś. Nie chcesz dezynfekować i myć łap, nie myj. Tylko niczego w przestrzeni publicznej nie dotykaj, bo obrzydzenie weźmie innych. I, nade wszystko - nie wygaduj i nie wypisuj swoich bzdurnych przemyśleń. Faktów nie zmienisz - Kopernik był mężczyzną, a Ziemia jest okrągła!

20


anka ~anka (Gość)04.10.2020 00:34

stan wyjatkowy w kwestii nakazu noszenia maseczek ,rekawiczek, testy obowiazkowe dla wszystkich ...i nakaz czytania, ksztalcenia sie w ramach 500plus a nie picie alkoholu,rodzenie dzieci.Beazwzgledny nakaz lekarzon w prywatnych przychodniach aby przjmowali pacjentow...to jest to co moze pomc, zmiana mentalnosci politykow ,rzadzacycy i pisowskich wyborcow ktorzy nie laspia nic ,tylko koscioł.,Rydzyk i rzad ,który podobno pomaga

10


j. ~j. (Gość)25.09.2020 23:12

Na niewiele się to może zdać, bo internet aż huczy od treści typu: "Nie ma żadnego koronawirusa, nie ma żadnej pandemii, włączcie myślenie, przejrzyjcie wreszcie na oczy, zdejmijcie z twarzy te kagańce, dystans i dezynfekcje są zbyteczne, chcą Wam odebrać wolność i Was zniewolić tymi bajeczkami o koronawirusie, nie dajcie sobą manipulować, nie wierzcie w tzw. pandemię..." itd. itp. Władze chyba nie doceniają tego zjawiska, a tzw. antycovidowcy rosną w siłę i nawet jeśli będą (chociaż oby nie!) tysiące zakażeń i setki zgonów z tego powodu na dobę, oni będą dalej krzyczeć, że nie ma żadnego koronawirusa, a to wszystko to jeden wielki spisek i ściema. Dla wielu ludzi takie tezy wydają się atrakcyjne i wiarygodne, a więc buntują się wobec restrykcji i lekceważą problem. Jak można w takich warunkach skutecznie walczyć z pandemią?...

78


rozprzanka ~rozprzanka (Gość)29.09.2020 13:49

Żółta strefa dla powiatu piotrkowskiego, a w Rozprzy, w sklepie Biedronka brak płynu do dezynfekcji rąk dla klientów. Personel sklepowy ma "w nosie" przestrzeganie zasad ostrożności zalecanych dla żółtej strefy.

20


gość_ep ~gość_ep (Gość)28.09.2020 20:01

Zrobić blokade na Bugaju i nie wpuszczać tych z Sulejowa !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

20


luk ~luk (Gość)28.09.2020 15:24

Siedze na kwarantannie zdrowy bez lekow jak wiezien ino policaj zaglada czy jestem niechodze do roboty tam niemaja mojego potwierdzenia z kwarantanny a sanepid ma w----ane nawet mejla nie odeslal ani nie odbierają tel tak jest.

10


gość 12 ~gość 12 (Gość)25.09.2020 16:41

Póki w tym narodzie nie będzie dyscypliny a młodzi spiskowcy będą zatruwać swoją niewiedzą innych ten naród nie przetrwa. Przestrzegam też moderatorów portali by bardziej zwracali uwagę na to jakie treści dopuszczają do druku.

511


gość_gość ~gość_gość (Gość)26.09.2020 07:12

W Gorzkowicach to cała gmina i szkola to jedna wielka rodzina! Zwalnia się dyplomowanych nauczycieli uwielbianych przez dzieci a zatrudnia się po studiach podyplomowych - np roczna matematyka :( :( Może ktoś się za to w końcu weźmie????

30


true ~true (Gość)24.09.2020 20:30

Mieszkanka Sulejowa, która rzekomo zmarła na tę medialną zarazę miała 82 lata. I tyle w temacie.

2510


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat