Żołnierze wsparli LPR w transporcie zakażonego

ePiotrkowTomaszów Niedziela, 22 listopada 20209 5324
Żołnierze Powietrznej Jednostki Ewakuacji Medycznej z 25 Brygady Kawalerii Powietrznej w Tomaszowie Mazowieckim wraz z medykami Lotniczego Pogotowia Ratunkowego w ramach dyżuru ASAR (Służba Poszukiwania i Ratownictwa Lotniczego) przetransportowali pierwszego pacjenta.

Ładuję galerię...

Wsparcie LPR polegało na realizacji transportów pomiędzy placówkami leczniczymi dla pacjentów z podejrzeniem bądź rozpoznanym zakażeniem wirusem SARS-CoV-2 (w szczególności ze skrajną niewydolnością oddechową w przebiegu COVID-19, wymagających wdrożenia i prowadzenia terapii pozaustrojowej ECMO).

 

W skład załogi wchodzi dodatkowy personel medyczny LPR ze specjalistyczną aparaturą, który może zostać wzmocniony Mobilnym Zespołem ECMO. Zadania w tym zakresie wykonuje Lotniczy Zespół Poszukiwawczo-Ratowniczy z lotniska w Tomaszowie Mazowieckim, wydzielany z Powietrznej Jednostki Ewakuacji Medycznej wchodzącej w skład 25 Brygady Kawalerii Powietrznej. Siły i środki są bezpośrednio podległe Dowódcy Operacyjnemu Rodzajów Sił Zbrojnych.


Zainteresował temat?

5

1


Komentarze (9)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

epe ~epe (Gość)23.11.2020 12:42

Sokół - piękny śmigłowiec

20


gość_?? ~gość_?? (Gość)22.11.2020 12:07

Ten klamot to sie w ogóle oderwie od ziemi?

16


gość_to cud, to cud ~gość_to cud, to cud (Gość)22.11.2020 16:12

Za smoleńskiego strzelali, a teraz będą latać.

01


,.,.,.,. ~,.,.,.,. (Gość)22.11.2020 11:56

Zaczyna się.

50


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat