Żołnierze będą strzelać do dzików

Strefa FMRegion Wtorek, 28 listopada 201732 10934
Wojska Obrony Terytorialnej mają włączyć się w akcję odstrzału dzików. Według Ministerstwa Obrony Narodowej zredukowanie liczby zwierząt jest konieczne, bo mogą być one nosicielami wirusa ASF, czyli afrykańskiego pomoru świń.

-To poważny problem także dla powiatu piotrkowskiego, w którym jest wielu hodowców trzody chlewnej. Rolnicy sieją dużo kukurydzy, a ona wpływa na wzrost populacji dzików. Musimy zmniejszyć ich liczbę, bo ASF jest bardzo niebezpieczny dla zwierząt hodowlanych - powiedział Robert Telus, poseł Prawa i Sprawiedliwości.

Do wykonania tego zadania mają zostać zaangażowani żołnierze posiadający uprawnienia myśliwego.

 

Przed wirusem ASF ostrzega także Starostwo Powiatowe w Piotrkowie Trybunalskim. Poniżej prezentujemy zasady, jakimi powinni się kierować właściciele gospodarstw rolnych, by uniknąć zagrożenia.

 


Zainteresował temat?

4

3


Komentarze (32)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gość ~gość (Gość)29.11.2017 09:34

Bardzo dobry pomysł szkoda że tak z tym zwlekano to radykalne rozwiązanie,ale jedyne przy takim nasileniu choroby.

24


gość ~gość (Gość)29.11.2017 10:10

Za nadmiar dzików odpowiedzialni są rolnicy uprawniający duże łany kukurydzy uniemożliwiające dostęp myśliwym. Rolnicy są tak zachłanność,że zaorali wszystkie mokradła kiedy były suche lata. Zniszczyli zakrzewienia, remizy śródpolne,gdzie zwierzyna miała schronienie i bazę pokarmową. Wszystko aby wyciągnąć najwięcej kasy z UE. Zaorali by nawet księżyc. Przyroda i tak odzyska to wszystko. Już w tym roku stoją całe łany kukurydzy gdzie nie mogą wjechać. Nie powinni dostać za to żadnego odszkodowania. Mają większe straty niż wyrządziły dziki i niech idą na skargę do Pana Boga.

35


Juzek Dubeltuwka ~Juzek Dubeltuwka (Gość)28.11.2017 23:05

Ułała! To na dziki z Szewskiej padł blady strach!

45


Pitero ~Pitero (Gość)29.11.2017 09:57

Mam nadzieję, że nie dostaną ostrej amunicji, tylko będą udawać że strzelają i tylko wydawać głosy paf paf paf...

22


rolnik sam w dolinie ~rolnik sam w dolinie (Gość)28.11.2017 21:15

bardzo dobrze strzelac to dziadostwo. w miescie moze i ich nie widac ale na wsi sarny dziki jelenie i daniele robia spustoszenie na polach.masakra. za szkody pozniej tez nie ma kto zaplacic. na polach caly czas chodza stada po 40 szt czy to jeleni czy saren.a dziki to juz po podworkach chodza...

48


JTTM ~JTTM (Gość)29.11.2017 08:59

Proszę mnie odstrzelić. Mogę być nosicielem idei, które nie bardzo pasują do idei państwa półgłówków. Mogę być bardzo niebezpieczny, bo w najbliższych wyborach nie zagłosuję tak jak chcecie.

51


wszystko wiedzący ~wszystko wiedzący (Gość)29.11.2017 06:39

Kolejny idiotyzm.
Zakłócona gospodarka leśna i rolna. Strzelać, ale do idiotów co to wymyślili. Gdzie są ekolodzy i zieloni. Lobby producentów świń działa.

103


iRBis ~iRBis (Gość)28.11.2017 13:49

Wyjątkowy przykład barbarzyństwa i okrucieństwa. Dziki powinny żyć w lesie. Niestety - w efekcie dopasowania prawa i praktyki do potrzeb tzw. myśliwych - wręcz tresuje się te zwierzęta do żerowania na polach (bo tam się je dokarmia i tam się strzela z ambon). Dokarmiając zwiększa się także populację. A potem następuje "konieczność odstrzału".
Pytanie: jeśli wynika to z faktycznej ochrony rolnictwa, to dlaczego odstrzał, dlaczego znów okrutne polowanie, dlaczego koniecznie "żołnierze z uprawnieniami myśliwego"? Dlaczego nie można na danym terenie przebadać?
Jeśli już - odłowić żywe i uśpić.

1214


Padnij ~Padnij (Gość)28.11.2017 22:37

Ludzie przenoszą HIV, HPV, Zika, Ebolę, Gorączki Zachodniego Nilu i wiele innych. Czas się zacząć ukrywać, bo kto wie, co wymyślą!

63


gość ~gość (Gość)28.11.2017 19:31

szykuje sie kolejna krucjata

43


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat