Żłobek w Piotrkowie zamknięty, a rodzice wciąż muszą płacić

ePiotrkow Wtorek, 21 kwietnia 202049 8076
Miejski Żłobek Dzienny w Piotrkowie, podobnie jak inne placówki opiekuńczo - wychowawcze w całym kraju zawiesił swoją działalność. Jak informują nasi czytelnicy rodzice i tak muszą zapłacić za korzystanie z placówki. Niektóre miasta znajdujące się w podobnej sytuacji zrezygnowały z pobierania tych opłat. Zapytaliśmy czy na podobny krok zdecyduje się Urząd Miasta w Piotrkowie?
fot. piotrkow.pl

Otrzymaliśmy maila  od jednego z naszych czytelników:

Dlaczego musimy płacić opłatę stałą za MIEJSKI Żłobek Dzienny zamknięty z powodu COVID-19? Prezydenci innych miast wydali rozporządzenie o zwolnieniu z opłat placówek miejskich.

O wyjaśnienie sytuacji poprosiliśmy miejskich urzędników. 

Wysokość opłat za żłobek samorządowy uchwalana jest w drodze uchwały Rady Miasta. Obecnie rodzice płacą miesięcznie 280 zł opłaty stałej. Jest to kwota, która pokrywa jedynie niewielką część kosztów funkcjonowania żłobka, a niezależnie czy żłobek działa, czy nie, ponoszone są koszty.
Jednak, aby pomóc rodzicom, którzy z powodu pandemii też znaleźli się w trudnej sytuacji, prezydent Piotrkowa Krzysztof Chojniak na majowej sesji Rady Miasta zwróci się do radnych z projektem uchwały znacznie zmniejszającą opłatę stałą za okres, kiedy dzieci nie uczęszczały do żłobków z powodu pandemii koronawirusa. Będzie ona obowiązywała od 1.04.2020 r. do czasu, kiedy żłobki znów zaczną funkcjonować.
To oznacza, że jeśli ktoś już wniósł pełną opłatę, na przykład za kwiecień, zostanie ona rozliczona na poczet kolejnych miesięcy, gdy dzieci będą już ze żłobków korzystać.

- poinformowała Anita Wojtala - Rudnicka z Biura Prasowego Urzędu Miasta.

 


Zainteresował temat?

1

1


Komentarze (49)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gość ~gość (Gość)21.04.2020 19:14

Moje dziecko jest tam zapisane, nie powodzi mi się lepiej niż innym ale nie mam problemu że zapłacę to 250zl. Kto chce może sobie wypisać. Ja chociaż wiem że później nie będę szukał miejsca dla dziecka jak otworzą placówki. Nie fair byłoby gdyby pobierane opłatę za wyżywienie.

47


gość ~gość (Gość)24.04.2020 17:54

Co najlepsze w tym wszystkim jest to, że jak żłobek w wakacje jest jeden miesiąc nie czynny to opłaty stałej jakoś nie żąda.

20


gość ~gość (Gość)22.04.2020 06:04

Powinna nie pobierać żadnych opłat - a nie o połowę! Działalność jest zawieszona dzieci nie chodzą to jakim prawem pobierają jakakolwiek opłatę! Pani się cieszy, jeszcze że o połowę jest pomniejszone!!!
Dostają pieniądze od państwa za każde dziecko!

31


mom ~mom (Gość)21.04.2020 17:13

Magistracie, za co ta pomniejszona opłata ............... konkretnie ! ! ! co porabia personel żłobka, kto go zatrudnia i z kim mają podpisaną umowę o pracę.
Jak można pobierać opłatę za coś z czego się nie korzysta.
Tak przy okazji - jak działa Mediateka ? ? personel - kolejne dodatkowe wakacje za nasze podatki i drugi m-c laba. Podobnie szkoły !!!!
Tak wygląda gospodarność Magistratu ................. a Rząd tyle krzyczy o Tarczach i ogromnych funduszach, ponoć nie do wykorzystania .........

114


gość ~gość (Gość)22.04.2020 10:44

Wyjście zamiast t do miejskiego dać do prywatnego opieka sto razy lepsza i wiele więcej nie wychodzi a po drugie opłaty zniesione w czasie pandemii. Ja jestem że swojego mega zadowolona

40


rodzic ~rodzic (Gość)21.04.2020 14:34

bardzo mi przykro niestety dziś był telefon od Pani dyrektor aby uregulować zadłużenie za brak opłat co jak co ale od Pani mgr na najwyższym stanowisku w placówce można wymagać zainteresowania sprawą i poznaniem rozporządzeń i przepisów które mówią jasno państwowe żłobki i przedszkola znoszą opłaty a prywatne nie ale fajnie jest brać dotacje od państwa opłaty od rodziców a dzieci mieć w domu i żłobek zamknięty sam siedzę z dzieckiem w domu od dnia zamknięcia biorę 80% pensji i jeszcze mam płacić za to że nie chodzi do żłobka które ciągle ma dotacje za moje dziecko siedzące w domu ciekawe... prywatne to co innego nie chodzi nie ma pieniędzy a jak zbankrutuje to dziecko zostaje z niczym więc tam trzeba się kosztami podzielić bo nikt nie da jak na państwowe

72


gość ~gość (Gość)22.04.2020 09:11

W przedszkolu mojego syna (prywatnym) czesne zostało obniżone o ponad 50%, a jeśli ktoś został w trudnej sytuacji materialnej to może prosić o zwolnienie z tej opłaty. To jest firma i dobrze, by było żeby przetrwała i pracownicy mieli wypłacane pensje i nie było zwolnień.

21


gość ~gość (Gość)22.04.2020 00:13

W przedszkolu Kubuś puchatek na Słowackiego obniżone czesne do połowy kiedy właścicielka się zapytała czy się zgadzamy nawet się nie zastanawialiśmy gdy jest to przedszkole z pasją
Pozdrowiena dla.pani dyrektor

50


gość ~gość (Gość)22.04.2020 07:59

Moje pociechy chodzą do prywatnego przedszkola w Piotrkowie i opłaty zostały zniesione całkowicie do zera na czas epidemii.

30


gość ~gość (Gość)22.04.2020 05:40

W przedszkolu prywatnym mojego dziecka obniżono opłatę o 50%.

41


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat