ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Żagle windsurfingowe, które stawią opór nawet najtrudniejszym warunkom, jak wybrać?

Wtorek, 21 lipca 2020 720
Sport, jakim jest windsurfing, wymaga od nas nie tylko pewnego przygotowania fizycznego, ale i posiadania niezbędnego sprzętu. Warunki na wodzie bywają bardzo zmienne, jeden dzień może obfitować w wiele zmian pogody i zaskoczyć nas w ekspresowym tempie. Dzisiaj podpowiadamy, jakie żagle windsurfingowe warto posiadać w swoim wyposażeniu, by zmienne warunki nie stanowiły dla nas przeszkody.

 

 Żagle windsurfingowe - jak je wybierać?

 

Model, rozmiar, jak i kształt naszego żagla zależny jest między innymi od tego, jaki styl pływania nas interesuje. To jednak nie wszystko, gdyż bardzo ważna jest także nasza waga, poziom umiejętności, osobiste preferencje, a także to, jakiej deski używamy. Osoby początkujące mogą zacząć od zestawu, na który składają się dwa żagle windsurfingowe - duży w rozmiarze około 6,5 m2 przeznaczony na słaby wiatr, a także mniejszy o powierzchni 4,5 m2 zapewniający nam komfortowe pływanie w wietrzne dni. Wartości te jednak, jak już wspomnieliśmy, są uzależnione od wielu czynników, dlatego pierwszy zakup warto dokładnie przemyśleć i skonsultować z kimś, kto posiada dużą wiedzę na temat windsurfingu. Żagle windsurfingowe Warszawa i żagle windsurfingowe Gdańsk można znaleźć w sklepach Sportsalon, w których pracują wykwalifikowani doradcy, którzy zawsze chętnie pomogą w doborze modelu dopasowanego do potrzeb użytkownika. Dzięki osobistej wizycie we właściwym sklepie mamy pewność, że nasze żagle windsurfingowe markowe spełnią nasze oczekiwania, pozwolą nam się rozwijać w sporcie i doskonale się bawić. Dodatkowo, stawiając na sprawdzony sklep mamy pewność, że nabędziemy wysokiej jakości model renomowanego producenta. Jest to niezwykle ważne, gdyż produkty nieznanego pochodzenia mogą nie służyć nam nawet przez jeden sezon, a co gorsza mogą narazić nas na niebezpieczeństwo.

Źródło: Sklep Windsurfingowy i Kitesurfingowy SurfShop.pl

 

W co wyposażyć swój zestaw windsurfingowy?

 

Żagle to podstawa, jednak nasz sprzęt windsurfingowy powinien składać się nie tylko z jednego żagla i jednej deski. Na początek będzie nam starczyła deska i dwa żagle - taki zestaw posłuży nam w różnych warunkach pogodowych, pozwoli nam niskim kosztem rozwijać swoje umiejętności i trenować. Gdy nasz poziom będzie wyższy z pewnością sami poczujemy, że dwa żagle bywają niewystarczające. Wtedy z pomocą przyjdzie trzeci, pośredni. Zestaw, na który składa się jedna deska i trzy żagle windsurfingowe to ekonomiczna wersja dla bardziej zaawansowanych, rekreacyjnych windsurferów. Osoby, które poważniej myślą o rozwijaniu się w tej dziedzinie muszą liczyć się z koniecznością poniesienia nieco większych wydatków. Najlepiej w takim przypadku posiadać w swoim wyposażeniu zestaw składający się z dwóch desek i trzech żagli. Dzięki temu będziemy w stanie doskonale dopasować je do panujących warunków, a także tego, co danego dnia planujemy osiągnąć.

Poza deską i żaglem oczywiście nie możemy zapominać o innych elementach wyposażenia naszego sprzętu windsurfingowego. Maszt to element często bagatelizowany, wybierany jedynie pod względem kompatybilności z resztą zestawu. Warto nie zapominać o jego roli i wybierać go pod względem materiału i rodzaju, który spełni nasze oczekiwania i będzie odpowiadał temu, co chcemy osiągnąć.

Elementy sprzętu windsurfingowego nie powinny także ograniczać się do przedłużek, finów, czy trapezów. Ważne jest także to, jak podczas przebywania na świeżym powietrzu, nad wodą, chronimy nasze ciało. Nie można więc zapominać o piance, lycrze i boardshortach. Krem z filtrem powinien być w naszym letnim niezbędniku na pierwszym miejscu.

 

Żagle windsurfingowe to temat, który powinniśmy zawsze traktować indywidualnie. Warto dokładnie omówić go ze specjalistą, a przed zakupem własnego sprzętu przetestować kilka modeli i rozmiarów w specjalnej szkółce lub korzystając z wypożyczalni. Żagle windsurfingowe damskie i żagle windsurfingowe męskie warto kupować w sklepach Sportsalon, w których uzyskamy profesjonalną poradę i pomoc w doborze.

 

Zainteresowany sprzętem na wind i kitesurfing? Kup online na -> SurfShop.pl lub odwiedź jeden z naszych sklepów stacjonarnych:

Gdańsk, aleja Grunwaldzka 211

Chałupy, ul. Kasperska 4

Chałupy, ul. Kasperska 4a (Polaris)

Warszawa, ul. Wrocławska 25

Warszawa, ul. Ostrobramska 38 b

Źródło: Sklep Windsurfingowy i Kitesurfingowy SurfShop.pl

 


Zainteresował temat?

0

0


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat