Świetny występ piotrkowian w 17. edycji Kozica Cup

Strefa FM Sobota, 29 sierpnia 20200 2296
Od czwartku do niedzieli (27 - 30 sierpnia) odbywał się 17. Ogólnopolski Festiwal Krasnali i Krasnalek do lat 10 w tenisie - KOZICA CUP 2020. Pomimo epidemii i trudnych warunków pogodowych, w Piotrkowie na kortach przy ul. Belzackiej rywalizowało 96 najlepszych młodych tenisistów w Polsce. Zawodnicy reprezentujący trybunalski gród zdobyli łącznie 3 medale - dwa w deblu i jeden w rywalizacji indywidualnej.

Ładuję galerię...

- W tym roku przez sporą część turnieju mieliśmy taką angielską pogodę, bardziej "wimbledońską". Jest to największy i najbardziej prestiżowy tego typu turniej w Polsce. Udało nam się taką rangę po wielu latach wypracować. Na piotrkowskich kortach od czwartku rywalizowało 48 chłopców i tyle samo dziewczynek. Już od ćwierćfinałów można było obserwować bardzo ciekawe mecze - mówi Wiesław Kozica, pomysłodawca, organizator i główny sędzia zawodów.

 

W turnieju wystartowało czworo tenisistów reprezentujących Piotrków. Pomimo, że nie byli stawiani w roli faworytów imprezy, dwoje z nich wywalczyło łącznie 3 medale. - Dwa z nich zdobyła niedawno pozyskana przez nasz klub Maja Schweika, więc trudno było ocenić przed turniejem czy da sobie rade. Przypominam, że tej kategorii wiekowej nie ma jeszcze rankingów.  Dlatego wolałem dmuchać na zimne i być mile zaskoczonym, niż uzurpować sobie prawo do jakiegoś medalu. Maja zaliczyła świetny występ i zdobyła złoto indywidualnie oraz brąz w deblu. W rywalizacji deblowej panów brąz zdobył z kolei Tobiasz Dzierżęga   - mówi organizator turnieju. 

 

W piotrkowskim turnieju swoje kariery rozpoczynała cała czołówka polskiego tenisa. - Są to zawodnicy reprezentujący nasz kraj w Fed Cup'ie, czyli Mistrzostwach Świata kobiet oraz w bardziej znanym Daviesa Cup, czyli rywalizacji mężczyzn. Przewinęły się tu takie znakomitości jak Agnieszka Radwańska, Iga Świątek, łodzianka Magdalena Fręch spośród kobiet, a z mężczyzn na pewno Huber Hurkacz, piotrkowianin Kamil Majchrzak i cała plejada innych młodych zawodników - wymienia Wiesław Kozica.

 

Czy najlepsi piotrkowianie mają szanse dołączyć do grona najlepszych tenisistów w Polsce? - Jeśli będą pracować jak wymienieni wcześniej przeze mnie zawodnicy, którzy w Piotrkowie rozpoczynali swoje kariery i zaliczyli pierwsze sukcesy to myślę, że tak - odpowiada Wiesław Kozica. 


Zainteresował temat?

2

1


Komentarze (0)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Na tym forum nie ma jeszcze wpisów
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat