Świadkowie zatrzymali pijanego kierowcę

PolicjaTomaszów Piątek, 06 listopada 20205 6259
Trzech świadków, wśród nich policjant po służbie, zatrzymało pijanego kierowcę dostawczego volkswagena. Jak się później okazało mężczyzna miał prawie 3 promile alkoholu w organizmie. Interweniujący policjanci zatrzymali mu prawo jazdy.
fot. archiwum ePiotrkow.pl

5 listopada około godz. 16.30 policjanci tomaszowskiej drogówki interweniowali w Niewiadowie, gdzie na terenie osiedla świadkowie zatrzymali nietrzeźwego kierowcę. Jak ustalili na miejscu, dwóch spokrewnionych ze sobą świadków, mieszkańców pobliskich Budziszewic, jadać w kierunku Ujazdu, zauważyli volkswagena, poruszającego się całą szerokością drogi. Mogło to wskazywać, że kierowca jest pod wpływem alkoholu lub innych środków odurzających. Mężczyźni, jadąc za volkswagenem, wjechali w osiedle Niewiadów, gdzie kierowca się zatrzymał. Całą sytuację widział również policjant po służbie, na co dzień pracujący w Zespole Kryminalnym Komisariatu w Rokicinach. Wszyscy świadkowie niemal natychmiast po zatrzymaniu się vw zareagowali, podbiegli do pojazdu i zabrali kierowcy kluczyki. Podejrzenia świadków potwierdzili funkcjonariusze policji, którzy poddali 45-latka badaniu stanu trzeźwości. Miał prawie 3 promile alkoholu w organizmie. Policjanci zatrzymali jego prawo jazdy. Za swoje zachowanie odpowie przed sądem. Grozi mu wysoka grzywna i kara do 2 lat pozbawienia wolności.

 

Policja przypomina i apeluje!

Alkohol zmniejsza szybkość reakcji. Powoduje problemy z ostrością widzenia, jak i wyczuciem odległości od potencjalnej przeszkody. Nietrzeźwy kierujący błędnie ocenia sytuację i własne umiejętności oraz stanowi zagrożenie dla wszystkich uczestników ruchu drogowego. Reagujmy na tego typu przypadki, bo to może uratować czyjeś życie. Nawet anonimowa informacja przekazana policjantom przyczynia się do wyeliminowania z dróg pijanych kierowców.


Zainteresował temat?

1

1


Komentarze (5)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gość_gosc ~gość_gosc (Gość)08.11.2020 18:05

A ja dmucham ale w ciasne otwory zwane niealkomatami

10


gość2 ~gość2 (Gość)07.11.2020 17:42

Ludzie zatrzymują pijanych kierowców, a policja walczy z młodzieżą piotrkowską w Rynku, która spokojnie protestuje . Oglądamy przez kamerkę. Jeżeli jest nagranie, to powinno być zabezpieczone. W innych miasta odbywa się to w sposób bardziej cywilizowany. Policja powinna dbać o bezpieczeństwo, a nie straszyć swoich chlebodawców i prowokować.

01


gość_ania ~gość_ania (Gość)06.11.2020 13:28

Ja kiedyś trzy i pol wydmuchałam

24


gość_gosc ~gość_gosc (Gość)06.11.2020 13:48

Też masz się czym chwalić.

11


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat