Świadek zatrzymał pijanego kierowcę

PolicjaRadomsko Wtorek, 17 listopada 20209 6707
W poniedziałkowy (16.11) poranek kierowca BMW jadąc przez Kamieńsk ujął i przekazał policji pijanego kierującego oplem zafira. 49-latek miał 2.2 promila alkoholu w organizmie. Nietrzeźwy chciał przekupić świadka by ten nie powiadamiał policji.
fot. archiwum ePiotrkow.pl

Dyżurny radomszczańskiej komendy został powiadomiony o obywatelskim ujęciu nietrzeźwego kierującego na krajowej "91" w Kamieńsku. Zgłaszający stwierdził, że jadący przed nim opel nie trzymał toru jazdy. Zajechał mu drogę zmuszając do zatrzymania się, a gdy doszedł do opla poczuł od kierowcy silną woń alkoholu. Uniemożliwił mu dalszą jazdę, a następnie powiadomił policję. Kierujący oplem proponował mężczyźnie, który go ujął 1000 zł w zamian za to, że ten go puści nie powiadamiając policji. Gdy kierowca BMW się nie zgodził, nietrzeźwy podjął nieskuteczną próbę ucieczki. Badanie alkomatem wykazało, że 49-letni kierowca opla miał 2,2 promila. Tłumaczył, że dzień wcześniej spożywał alkohol i źle się czuł w pracy, więc postanowił wrócić samochodem do swojego mieszkania w Piotrkowie. Mężczyźnie zostało zatrzymane prawo jazdy. Grozi mu kara do lat 2 pozbawienia wolności. 


Zainteresował temat?

1

1


Komentarze (9)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gość_aleksandra ~gość_aleksandra (Gość)17.11.2020 21:53

Ja to bym wzięła nawet 100 zł

10


gość_karma wraca ~gość_karma wraca (Gość)17.11.2020 11:41

Tysiaka nie wziąć??Jakby mi tyle dał to bym odwiózł go do domu i tyle.A tak narobił gosciowi problemów.

410


gość_wolf ~gość_wolf (Gość)17.11.2020 12:24

Powinno być za takie przestępstwo Prawko zatszymywane dozywotnio

62


sdfsfd ~sdfsfd (Gość)17.11.2020 11:26

Kara do 2 lat jadąc pod wpływem i chcąc przekupić świadka. Świetne to polskie prawo, takie nie wspierające przestępców.

62


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat