Śmietnisko w samochodowym wraku nad Zalewem Sulejowskim [AKTUALIZACJA]

ePiotrkowRegion Poniedziałek, 20 lipca 202018 7260
Jak informuje jeden z naszych czytelników od ponad pół roku w rejonie Zalewu Sulejowskiego, a dokładniej na niewielkim leśnym parkingu w Adamowie (gm. Wolbórz), z którego korzystają osoby wybierające się nad wodę, stoi porzucony wrak samochodu. Niektórzy zaczęli go używać jako śmietnika, jeszcze inni uznają go za atrakcję, przy której można zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie.

Ładuję galerię...

O sprawie napisał do nas rozgoryczony czytelnik, który często wybierając się nad Zalew Sulejowski korzysta z feralnego parkingu. 

Jakieś 200 metrów od Łysego (Bronisławów) w kierunku Golesz Małych kończy się droga (zastawiona jest szlabanami). Od pół roku stoi tam porzucony wrak auta - stary mitsubishi colt. Ludzi zaczął drażnić ten widok, tym bardziej, że złom stał się śmietniskiem

Czytelnik podkreśla, że o sprawie były informowane lokalne władze, ale na razie nie przyniosło to większego skutku. 

Ludzie kilka tygodni temu interweniowali u sołtys gminy Wolbórz. Więc wrak został przepchnięty 3 metry dalej na drogę gminną. Stoi sobie i blokuje 4 miejsca parkingowe.

Obecnie wrak dalej szpeci okolicę. Napisaliśmy w tej sprawie do przedstawicieli gminy Wolbórz, a w odpowiedzi otrzymaliśmy następujący komentarz:

 

Szanowni Mieszkańcy, temat wraku auta w Adamowie jest nam znany od kiedy tylko tam się pojawił. Sprawa została wtedy niezwłocznie zgłoszona na Policję i trwały poszukiwania właściciela, który w konsekwencji został odnaleziony. Właściciel w określonym terminie zobowiązany został przez Policję do usunięcia wraku. Jeżeli nie usunie, wrak zostanie uprzątnięty na jego koszt. Niestety takie są przepisy i dlatego tyle to trwa.
Gmina Wolbórz wielokrotnie wspiera i organizuje akcje sprzątania swoich terenów, dbając o czystość i porządek, o czym informujemy na bieżąco. Ostatnio taka akcja miała miejsce w ubiegłym tygodniu dzięki współpracy z wolontariuszami z Czystych Lasów.

 


Zainteresował temat?

4

1


Komentarze (18)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gość ~gość (Gość)21.07.2020 21:42

Gmina Wolbórz od zawsze nie dba o to, co jest wizerunkiem tej gminy. Zalew Sulejowski i tereny przybrzeżne to najgorsza możliwa promocja tego terenu. Śmieci w lasach, na plażach i obrzeżach zbiornika. Wstyd Panie BURMISTRZU. Wstyd!!!

50


gość ~gość (Gość)21.07.2020 18:59

Napewno mały colt zajmuje 4 miejsce parkingowe. Chyba że mu camping do haku podlaczysz

10


m@Ł@ ~m@Ł@ (Gość)20.07.2020 19:16

to swiadczy o ludziach co wyniesli z domu ile nauczyli rodzice itd oraz towarzystwo moze jak ich dzieci beda w ich wieku to beda mieli tyle odwagi aby powiedziec swoim dziecia co robili jak smiecili itd swoim pociechom

41


gość ~gość (Gość)21.07.2020 09:50

To jest moje

02


www ~www (Gość)21.07.2020 05:44

Dobry pomysł na zagospodarowanie wraku.

20


fjvd ~fjvd (Gość)20.07.2020 22:47

a jak napisaliscie do przedstawicieli gminy to musicie poczekac tak ze 2 lata to napewno go zabiora;)

80


gość ~gość (Gość)20.07.2020 22:39

Pojazd będzie zabrany na koszt mieszkańców tych Januszy z Wolborza taka prawda. Oni zapłacą za usunięcie tych śmieci. Ale puszą się tu i szczekają na wójta

41


cwaniak z miejskiej gazowni cwaniak z miejskiej gazowniranga20.07.2020 15:54

Dam znać Markowi i Edkowi ze Złomowiska

61


gość ~gość (Gość)20.07.2020 16:26

Co za problem? Podpalić i problem sam się rozwiąże... Wtedy już obowiązkowo będą musieli go sprzątnąć...

53


gość ~gość (Gość)20.07.2020 17:04

ci ludzie to są świnie przynoszą pełne butelki ze sobą a wyrzucają puste jak przyniosłeś śmieci to zabierz je że sobą

151


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat