Śmiertelne potrącenie pieszego

PolicjaRadomsko Czwartek, 19 listopada 20203 13192
Policjanci pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Radomsku wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego, do którego doszło w środę (18 listopada) w miejscowości Gidle. Na miejscu zginął pieszy, który prowadził rower.
fot.: KPP Radomsko

18 listopada około godziny 18.20 w miejscowości Gidle doszło do tragicznego wypadku drogowego. Jak ustalili policjanci 59-letni kierujący samochodem ciężarowym MAN z naczepą, jadąc od strony Ciężkowic w w kierunku Radomska, potrącił pieszego, który znajdował się na jego pasie ruchu, prowadząc rower. 61-latek nie posiadał żadnych elementów odblaskowych i znajdował się na środku jezdni w miejscu nieoświetlonym. Pieszy na skutek odniesionych obrażeń poniósł śmierć na miejscu. 59-letni kierowca samochodu ciężarowego był trzeźwy.

 

Policjanci przypominają, że w okresie jesienno-zimowym w miejscach nieoświetlonych należy nosić odblaski, które powinny być umieszczone w takim miejscu, by znalazły się w polu działania świateł samochodowych i były zauważalne dla kierujących nadjeżdżających z obu kierunków (z tyłu i z przodu).


Zainteresował temat?

1

0


Komentarze (3)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gość_wirek ~gość_wirek (Gość)19.11.2020 11:09

Radzę najpierw zbadać poszkodowanego czy przypadkiem nie miał wyniku dodatniego..

46


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat