Ścieżka rowerowa powstanie szybciej?

Strefa FMRegion Środa, 10 kwietnia 201916 4243
Kiedy rozpoczną się prace związane z budową ścieżki rowerowej pomiędzy Piotrkowem a Przygłowem? Ścieżka ma powstać w ciągu drogi krajowej nr 12. Taka inwestycja jest w planach Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad na 2019 rok, jednak zdaniem posła ziemi piotrkowskiej Grzegorza Lorka prace powinny ruszyć jeszcze przed sezonem wakacyjnym.
fot. pixabay.com

Zadanie obejmuje 7-kilometrowy odcinek w ciągu DK 12. W ramach inwestycji zostanie wybudowana dwukierunkowa droga dla rowerów i pieszych o szerokości od 3 do 3,5 m. Na przeprowadzenie inwestycji zabezpieczono już także pieniądze w budżecie GDDKiA. Planowo prace miały rozpocząć się i zakończyć w kwietniu 2019 roku, jednak na razie nic w tej kwestii nie ruszyło. - Zwróciłem się do GDDKiA z pismem w celu podjęcia jak najszybszych działań. Zdajemy sobie sprawę, jakie są obecnie problemy ze znalezieniem wykonawcy, a mamy tutaj do czynienia z przetargiem publicznym, określonymi terminami. Wszyscy wiemy, jak bardzo droga krajowa nr 12 jest obciążona pojazdami i jakie występują tam niebezpieczeństwa. Dałoby to możliwość korzystania ze ścieżki pieszym i rowerzystom i w jakimś stopniu przyczyniło się do odciążenia przejść dla pieszych i pobocza drogi - mówi Grzegorz Lorek, poseł z ramienia PiS.


Przypomnijmy, że w planach na 2019 rok GDDKiA ma jeszcze budowę i przebudowę 9 zatok autobusowych na DK 12 w Przygłowie, Włodzimierzowie i Sulejowie oraz przebudowę skrzyżowania DK 12 z drogą powiatową w Poniatowie. Tam mają być wyznaczone pasy dla skręcających w lewo oraz zamontowana nowa sygnalizacja świetlna, co ma przyczynić się do poprawy przepustowości skrzyżowania. Według planów ta pierwsza inwestycja miała rozpocząć się w marcu, a zakończyć w sierpniu 2019, natomiast druga ma rozpocząć się w czerwcu 2019 i potrwać do marca 2020 roku.


Kiedy więc rozpoczną się wspomniane prace na krajowej "dwunastce"? Jak poinformował nas Maciej Zalewski, rzecznik prasowy łódzkiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, plan inwestycji uległ niewielkim zmianom. Przetarg na budowę ścieżki rowerowej oraz na wykonanie pozostałych działań na DK 12 zostanie ogłoszony w maju 2019 roku.


Zainteresował temat?

4

2


Komentarze (16)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

kpina z narodu ~kpina z narodu (Gość)13.04.2019 00:02

Panie Lorek, ile osób dojeżdża z Przygłowa do Piotrkowa rowerem? Wiesz pan, czy pan tylko tak gadasz jak potłuczony?

43


blondynka ~blondynka (Gość)12.04.2019 21:44

Jak na Polske to ekspresowe tempo-w ciągu miesiąca /kwietnia/ miał być wybudowany 7 km odcinek ścieżki.Brawo!Czy ciągle nam muszą opowiadać te głupoty?Mają nas za naiwniaków,którym można wcisnąć każdą bzdurę.

40


sulejowianka ~sulejowianka (Gość)12.04.2019 21:01

Co za głupoty są w tej wypowiedzi pana posła Lorka cyt"Dałoby to możliwość korzystania ze ścieżki pieszym i rowerzystom i w jakimś stopniu przyczyniło się do odciążenia przejść dla pieszych i pobocza drogi"Czyli co?Mieszkańcy Przygłowa mają chodzić pieszo do Piotrkowa po ścieżce ,bo teraz chodzą poboczem drogi? Takie bzdury wypowiada publicznie poseł.Wstyd.

33


S12 ~S12 (Gość)12.04.2019 15:00

Ciekawe ilu będzie chętnych jeździć ścieżką rowerową wzdłuż kolejki tirów smrodzących spalinami? Dziękuję, nie skorzystam. Na tym odcinku potrzebne jest poszerzenie drogi, a nie ścieżka rowerowa. Codziennie stoję w tych korkach jadąc do pracy i z powrotem. Gratulacje GDDKiA.
P.S. Chętnie przesiadłabym się na rower, ale mam trochę za daleko :(

32


gość ~gość (Gość)11.04.2019 23:37

Czekam na ścieżkę, pomykać będziemy tiramy

32


gość ~gość (Gość)11.04.2019 23:18

Sciezka sie przyda juz nie gadajcie, w piatek jestem w stanie szybciej wrocic z piotrkowa do przyglowa rowerem biz samochodem a jka zrobia jeszcze w lini prostej to juz wogole bedzie bajka

52


Aleksys ~Aleksys (Gość)11.04.2019 22:45

Lorek poślę przestań . To twoje postępowanie poprzez flirtowanie z razem dla Piotrkowa czyli Chojniakowymi doprowadziło do rozbicia PiS w Radzie Miasta. Zapłacimy ci za to przy najlbliższych wyborach . A tym którzy Ciebie wspomagają i nie pozwalają na to by wreszcie stanąc w prawdzie i rozwalić tą klikę która rzadzi . Chojniakowi Nowoczesna z częścia PO stary milicjant Dziemdziora , członek Rodziny radia Maryja i wielbiciel Palikota zdrajcy z którzy weszli do rady Miasta z PiS Olejnik i Madejowa. Gdzie w tym gronie jakieś morale tylko interes i kas. Przy najbliższych wyborach zapłacimy głosując na narodowców a jeśli dalej będzie jak teraz na jesieni pogonimy was . Bo po co wygrywać by z tąkliką się jednoczyć? fuj

02


gość ~gość (Gość)11.04.2019 18:06

Ścieżka rowerowa ok, ale po co komu tam ścieżka dla pieszych? Kto będzie z niej korzystał? Radni? Posłowie?

42


gość ~gość (Gość)11.04.2019 15:09

Ścieżka super ale bardzo proszę władze lokalne, jeśli to czytacie - lobbujcie za S12 z Piotrkowa przez Sulejów na wschód. Lobby łódzkie pracuje aby przesunąć ją bliżej siebie, na północ jako przedłużenie S8 i dalej jako S74 i S12 przez Tomaszów na Radom /Kielce. Już jedną drogę straciliśmy przez działania łódzkiego lobby, mowa o S8 która pierwotnie miała iść przez Bełchatów i Piotrków ale finalnie idzie bliżej Łodzi. Nie dopuśccie do przeniesienia kolejnej drogi, S12 w nowym sladzie jest między Piotrkowa a Sulejowem ekstremalnie potrzebna.

70


Julka ~Julka (Gość)11.04.2019 12:17

Tak ścieżka dla pieszych z Piotrkowa do Przygłowa dobry pomysł.Zamiast stać w korkach mieszkańcy będą chodzić pieszo.

61


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat